Jak ozdobić stół na bankiet?

Jak ozdobić stół na bankiet?

Niemal każdego dnia odbywają się w naszym kraju bankiety, czyli uroczyste przyjęcia, podczas których serwowane są wykwintne dania oraz wyszukane napoje. Najważniejszych elementem wyposażenia sali są w tym przypadku stoły. Powinny one być wykonane z solidnego materiału (najlepiej naturalnego drewna) i ozdobione w atrakcyjny sposób, tak aby siedzący przy nich goście czuli się w pełni docenieni. Należy przy tym koniecznie pamiętać, aby dekoracja idealnie harmonizowała z zastawą obiadową, a także nie ograniczała dostępu do potraw i nie przeszkadzała w rozmowie.

Estetyczne wazony to strzał w dziesiątkę

Główną dekoracją stołu bankietowego jest oczywiście ekskluzywny obrus. Najlepiej postawić na model z wysokogatunkowej bawełny lub wiskozy – całkowicie jednolity pod względem kolorystycznym (np. śnieżnobiały), ewentualnie haftowany lub wzorzysty. Wybór konkretnego rozwiązania zależy w ogromnej mierze od charakteru przyjęcia. Dodatkowo przydatne okażą się bez wątpienia specjalne falbany do stołów, mocowane zazwyczaj bezpośrednio do obrusów za pomocą taśmy z rzepem. Sięgają one prawie do samej ziemi, gwarantując gościom optymalną prywatność i znacznie wzbogacając wystrój całej sali.

Kolejne niezwykle wartościowe dekoracje to szklane wazony w kształcie kwadratów, prostokątów lub cylindrów – zaprojektowane w nowoczesnym, minimalistycznym stylu i wypełnione bukietami żywych kwiatów. Pozostałe interesujące propozycje to m.in.: mosiężne świeczniki na nóżce, efektowne lichtarze, stalowe patery z rozmaitymi owocami, kolorowe proporczyki z imionami zaproszonych gości oraz oryginalne lampiony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście − piętnaście =