Jak powiększyć przestrzeń za pomocą luster?

Jak powiększyć przestrzeń za pomocą luster?

Patrząc na lustro, widzimy jakby okno z symetrycznym odbiciem pomieszczenia, w którym się znajdujemy. Gdyby lustro było odpowiednio duże, mielibyśmy wrażenie, że znajdujemy się w pomieszczeniu dwukrotnie większym lub w dwóch podobnych pokojach na raz. Ten efekt wizualnego poszerzenia lub rozjaśnienia pomieszczenia może być zastosowany z rozmysłem i mieć przecudowny aspekt estetyczny.

Ma on sens, kiedy dysponujemy małym bądź ciemnym (lub obydwie te cechy jednocześnie) pomieszczeniem. Zastosowanie luster sprawdza się też, kiedy ściany pokoju, przedpokoju lub kuchni pomalowane są na ciemny, bądź intensywny kolor. Doskonale sprawdza się to również, kiedy ściana pokryta jest ozdobnymi cegłami albo wyrazistą fototapetą.

Zastosowanie wiszącego lustra przypomina zawieszenie obrazu. Jednak zamiast malowidła jest widoczne w ramie odbicie dające efekt dodatkowego okna lub drzwi w pomieszczeniu. Dodatkowo zmyślna manipulacja umieszczeniem lustra i umiejscowienie go naprzeciw okna pozwala na zdwojenie ładnego widoku i rozświetlenie pomieszczenia. Ma to wymierne korzyści, kiedy ilość i rozmiar okien w danym pokoju jest niewystarczająca. Lustra sprawiają też, że nasze lokum staje się bardziej przytulne, kiedy odbijają światło lamp wieczorową porą.

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele luster wiszących. Można tu kupić lustra z silnie zdobionymi ramami, lustra na antyramie albo z ramą bardzo gustowną i modernistyczną. Rozmiary i kształty luster to również rzecz smaku i wyczucia, a i tu jest w czym wybierać – od owalnych po prostokątne.

Ceny tego typu produktów zaczynają się od kilkudziesięciu złotych. Górna granica postawiona jest dość wysoko, ponieważ za niektóre wiszące lustra można zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Wszystko zależy od potrzeby i zasobności naszego portfela. Lustra wiszące w niektórych firmach można też zamówić wg własnych wymiarów.

Artykuł napisany we współpracy z Meble Glamour – sklepem meblowym, w którym znajdziesz szeroki wybór designerskich mebli, np. komód rtv, krzeseł, i wielu innych mebli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście − 10 =