Jak przechowywać sprzęt w warsztacie?

Jak przechowywać sprzęt w warsztacie?

wykonywanych czynności – ta zasada jest znana nie od dziś. Chodzi tutaj nie tylko o czystość podłóg czy stanowiska pracy, ale przede wszystkim właściwe ułożenie narzędzi, tak aby ich poszukiwanie nie zajmowało zbyt wiele czasu (bo jego strata generuje koszty). W tego typu miejscu pracuje się w otoczeniu wielu różnych produktów i akcesoriów, w związku z czym zalecane jest wprowadzenie podziału na tzw. sekcje i wstawienie do pomieszczenia stosownych mebli oraz pojemników ułatwiających przechowywanie i segregację wszelkich przedmiotów. Mowa choćby o regałach metalowych czy specjalnych tablicach narzędziowych

Zadbaj o porządek, a odczujesz różnicę w jakości pracy

W warsztacie zdecydowanie najprostszym rozwiązaniem dla przechowywania narzędzi i akcesoriów są wytrzymałe regały z metalu, szafy z systemem segregacji oraz stoły z szufladami. Doskonale sprawdzą się też tablice ścienne wyposażone w haki i uchwyty, na których można z powodzeniem wieszać np. klucze lub śrubokręty. Nad stołem warto również zamontować kilka dodatkowych półek na sprzęty używane nieco rzadziej. Ogromnym ułatwieniem w trakcie wykonywania obowiązków z pewnością okaże się metalowy wózek na kółkach, służący do przewożenia wszelkich narzędzi z regałów do stanowiska pracy (duża oszczędność czasu).

Nie można też zapomnieć o czymś tak istotnym, jak różnorodne pojemniki warsztatowe przeznaczone do przechowywania mniejszych sprzętów i akcesoriów. W tej kategorii wyróżniamy zarówno sporej wielkości skrzynki narzędziowe z uchwytami (na młotki, miarki, wkrętaki, kombinerki, wiertła, ołówki, próbniki napięcia itp.), jak i plastikowe kuwety (na śrubki, podkładki, nakrętki, kotwy czy kołki rozporowe). Pamiętajmy, że produkty te powinny być wykonane z wytrzymałego tworzywa, ponieważ muszą być odporne na uderzenia oraz działanie szkodliwych substancji chemicznych. Zadbajmy również o ich właściwe oznaczenie – najlepiej sprawdzą się w tej roli specjalne etykiety identyfikacyjne, przyklejane z boku pojemników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 − pięć =