Jak przechowywać szkło?

Jak przechowywać szkło?

Szkło znane jest z tego, że potrafi być bardzo kruche. Wystarczy niefortunne uderzenie w nieodpowiednie miejsce i w mgnieniu oka cały produkt rozpada się na setki tysięcy kawałeczków. Dlatego też przetrzymywanie szkła, zarówno w domu jak i w zastosowaniach przemysłowych, musi być przeprowadzane z wyjątkową ostrożnością. Sprawdźmy jakich rozwiązań możemy użyć w tym celu.

Ochrona szkła w domu

Wyroby szklane potrafią być doskonałą ozdobą pokoju gościnnego i innych pomieszczeń. Należy jednak wziąć pod uwagę, że powinny znajdować się poza zasięgiem rąk, przede wszystkim dzieci a także gości. Rozbicie wcale nie jest bowiem trudne, a dodatkowo ktoś może się pokaleczyć odłamkami, które potrafią być niezwykle ostre. Oprócz takich przedmiotów jak kieliszki, wszystko inne powinno być gdzieś schowane, jednak pozostawać cały czas na widoku. W tym celu idealnym rozwiązaniem będzie specjalna szafa na szkło, którą możemy kupić praktycznie w dowolnym markecie budowlanym czy meblowym. Posiada ona przezroczyste drzwi najczęściej wykonane z nietłukącego się materiału typu pleksi, dzięki czemu widać wszystko co znajduje się w środku.

Przechowywanie w przemyśle

Jeżeli kiedykolwiek byliśmy w hucie wytwarzającej szkło, bądź w dowolnym zakładzie zajmującym się jego obróbką, zauważyliśmy zapewne że pracownicy wyjątkowo ostrożnie obchodzą się ze wszystkimi produktami. Materiał najczęściej wytapiany jest bowiem w taki sposób, że ostatecznie przyjmuje formę dużych, płaskich pasów. Na stronie http://expoglass.pl/ możemy zobaczyć specjalne wysuwane magazyny, w których takie elementy szkła są przechowywane, zanim zostaną wywiezione do podwykonawców lub sprzedane bezpośrednio klientom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście + 2 =