Jak przykleić sztuczne rzęsy?

Jak przykleić sztuczne rzęsy?

Efektownie podkreślone i ozdobione rzęsy są jednym z ważnych elementów wpływających na atrakcyjność kobiety w oczach innych ludzi. Coraz więcej pań decyduje się na stosowanie sztucznych kępek włosowych, ponieważ robią imponujące wrażenie, a dodatkowo pozwalają zaoszczędzić sporo czasu w trakcie wykonywania makijażu. Można je z powodzeniem samodzielnie nałożyć na powieki – wystarczy dysponować odpowiednimi akcesoriami. Można je zamówić na https://www.sohe.pl/Sztuczne-rzesy-c694.

Bezpieczna aplikacja bez tajemnic 

Największą popularnością wśród kobiet cieszą się sztuczne rzęsy na silikonowej listwie, które są przeznaczone do przyklejenia na całej długości powieki. Ich aplikacja w zaciszu własnego domu to prosty zabieg, choć wymagający przestrzegania konkretnych zasad. Należy przy tym pamiętać, że syntetyczne kępki włosów mogą uczulać osoby z alergiami skórnymi. Pierwszym krokiem do ich bezpiecznego nałożenia jest wykonanie na powiece dosyć cienkiej linii eylinerem, czyli podstawowym kosmetykiem służącym do podkreślania oczu. Dodatkowo warto precyzyjnie wytuszować i rozczesać rzęsy w celu pozbycia się niepożądanych grudek.

Kolejny etap polega na delikatnym wyjęciu sztucznych rzęs z pojemnika, chwyceniu ich pęsetą i przymierzeniu do powieki. W sytuacji, gdy okażą się zbyt długie, należy skrócić je wyprofilowanymi nożyczkami – w taki sposób, aby zaczynały się bezpośrednio nad krawędzią tęczówki, natomiast kończyły nieznacznie przed zewnętrznym kącikiem.

Pozostałe istotne czynności to:

– równomierne naniesienie małej ilości kleju na listwę

– odczekanie około pół minuty, aż klej stanie się wystarczająco lepki

– przyłożenie sztucznych rzęs do powieki (maksymalnie blisko naturalnej linii)

– dociśnięcie całości pęsetą fragment po fragmencie

– uzupełnienie ewentualnych luk eylinerem w stosownym kolorze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × cztery =