Jak samodzielnie zdjąć hybrydę z paznokcia?

Jak samodzielnie zdjąć hybrydę z paznokcia?

Lakiery hybrydowe to hit ostatnich lat, który zapewnia trwałość, połysk i piękny wygląd paznokci. W odróżnieniu od tradycyjnego manicure ten jest naprawdę wytrzymały i sprawia, że nie musimy malować paznokci co kilka dni. Kiedyś używane tylko w salonach kosmetycznych, a dziś goszczące w wielu domach lakiery pozwalają na samodzielne wykonanie manicure. Czasem jednak hybrydy trzeba zdjąć, by dać odpocząć paznokciom i dobrze je odżywić. Poniżej znajdziesz trzy domowe sposoby na usunięcie hybryd, które bez problemu wykonasz w domowym zaciszu.

Użyj acetonu

Najpopularniejszym i najszybszym sposobem zdejmowania lakieru hybrydowego z paznokci bez wątpienia jest wykorzystanie acetonu. Zadaniem tego produktu jest rozpuszczenie lakieru, które umożliwi zdjęcie go za pomocą radełka lub specjalnego patyczka. Należy jednak pamiętać, że aceton kosmetyczny wysusza skórę, więc przed kolejnym nałożeniem hybryd warto porządnie odżywić nie tylko paznokcie, ale i skórki. Pierwszym etapem samodzielnego zdejmowania hybryd za pomocą acetonu jest spiłowanie topu właściwym pilnikiem. Następnie musisz wziąć płatki kosmetyczne, nasączyć je płynem, a później owinąć wokół paznokci z pomocą zwykłej folii aluminiowej. W tym celu możesz kupić także specjalne folie z doczepionym już wacikiem, które służą właśnie do zdejmowania lakieru hybrydowego. Po upływie około 10 minut folię trzeba odwinąć, a popękany produkt zdjąć z płytki za pomocą radełka lub patyczka z drzewa pomarańczowego. Lakier powinien schodzić dość łatwo, więc jeśli jest inaczej, to potrzymaj aceton na paznokciach jeszcze przez kilka minut.

Zdejmij hybrydę za pomocą pilnika

Drugim sposobem, który bez problemu wykonasz sama w domu, jest spiłowanie lakieru hybrydowego pilnikiem. To z pewnością bardzo czasochłonny zabieg, który wymaga stosowania kilku pilników o różnym poziomie gradacji. Jeżeli nie masz acetonu w domu, a chcesz się pozbyć niechcianego lakieru, to z pewnością będzie to najlepszy produkt. Odpowiednie dopasowanie gradacji pilnika nie uszkodzi płytki, dlatego też starannie wybieraj produkty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście + jedenaście =