Jak się nauczyć podstaw surfingu?

Jak się nauczyć podstaw surfingu?

Surfing jest formą sztuki, której opanowanie wymaga czasu, ale jeśli jesteś gotów włożyć w to wysiłek, może to być jeden z najprzyjemniejszych i najbardziej satysfakcjonujących sportów, jakich kiedykolwiek spróbujesz. Jest to także świetny sposób na zdobycie kondycji i utrzymanie aktywności przez cały rok, dlatego też warto podjąć kroki, aby się go nauczyć. Co będzie do tego potrzebne?

Wyposażenie

Kolejną rzeczą, którą musisz zrobić, jest zaopatrzenie się w odpowiedni sprzęt. Nie jest to tanie, ale warto. Potrzebny będzie także kombinezon, ponieważ zimna woda może spowodować hipotermię, jeśli go nie masz.

Deska i płetwy

Potrzebna będzie także deska i płetwy. Dla początkujących najlepsza jest deska krótka, ponieważ łatwiej się na niej uczyć i jest bardziej wyrozumiała. Na longboardach trudniej utrzymać równowagę, ale można na nich osiągać większe prędkości podczas nauki surfingu.

Miejsce do treningu

Gdy już będziesz mieć swój sprzęt, poszukaj plaży, na której można uprawiać surfing. W większości ośrodków plażowych lub hoteli w Polsce, w pobliżu Helu mogą wypożyczyć deski i kombinezony. 

Szkoła i nauka

Ostatnim krokiem do nauki surfingu jest znalezienie dobrej szkoły surfingu. Do takich należy m.in. https://www.easy-surfcenter.pl/, która oferuje półkolonie i profesjonalne kursy w zakresie surfowania. Jeśli masz ze sobą instruktora, możesz go obserwować i naśladować jego ruchy. Powinieneś także spróbować wziąć lekcję w płytkiej wodzie, ponieważ da ci to więcej czasu na nogach i pomoże ci poczuć się bardziej komfortowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − jedenaście =