Jak stworzyć w salonie z kominkiem wyjątkowy klimat?

Jak stworzyć w salonie z kominkiem wyjątkowy klimat?

Obecnie w bardzo wielu domach podstawową ozdobą salonu jest efektowny kominek. Pełni on dwojaką funkcję – z jednej strony ogrzewa pomieszczenie w okresie zimowym, z drugiej zaś skutecznie wzbogaca jego aranżację. Warto jednak zawsze wprowadzić pewne dodatkowe rozwiązania, które pozwolą wykreować w omawianym wnętrzu jeszcze bardziej szczególny nastrój.  

Przyjemny zapach to klucz do sukcesu

Podstawowym sposobem na uzyskanie niepowtarzalnego klimatu w salonie z kominkiem jest pomysłowe udekorowanie ściany wokół tej konstrukcji. Najlepiej sprawdzi się naturalny kamień lub cegła, ewentualnie kafelki albo gipsowe ornamenty. 

Zaleca się ponadto zamontowanie obok kominka reflektorów rzucających na niego światło, a także postawienie na nim ciekawych elementów ozdobnych w postaci choćby zdjęć rodzinnych oprawionych w ramki, porcelanowych figurek czy świątecznych stroików. Znakomitym rozwiązaniem jest również zastosowanie wosku zapachowego, który wprowadzi do pomieszczenia niezwykle przyjemny aromat. Przyjrzeć się jemu bliżej można choćby za pośrednictwem poniższej strony https://bolsius.com.pl/category/zapachowe/woski-zapachowe-i-kominki/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × cztery =