Jak szkoły językowe uatrakcyjniają dzieciom naukę języka?

Jak szkoły językowe uatrakcyjniają dzieciom naukę języka?

Kiedy rozpocząć naukę języka obcego? Wielu rodziców nie wie, jak odpowiedzieć na to pytanie. Okazuje się jednak, że im młodsze dziecko, tym lepsze przyswajanie nowych treści. Oczywiście sposób nauczania jest zupełnie inny, dlatego szkoły językowe oferujące kursy dla przedszkolaków, stosują wiele nowatorskich i motywujących do działania metod pracy. 

Nauka przez zabawę

Zanim nauczanie rozpocznie się, większość placówek stara się podzielić dzieci na grupy pod względem zaawansowania lub umiejętności. Kiedy przeprowadzony zostanie test poziomujący angielski może być realizowany odpowiednio do potrzeb małych uczniów. Ponieważ maluchy są ruchliwe i nieustannie wymagają zajęcia, w szkołach językowych stosuje się rozmaite gry i zabawy ruchowe. Większość z nich opiera się na powtarzaniu, śpiewaniu, recytowaniu, pokazywaniu a nawet tańczeniu. Efekt okazuje się doskonały. Dzieci bez problemu zapamiętują nowe wiadomości. 

Klocki i nauka języków

Mali uczniowie to niezwykle wymagająca grupa klientów. Dlatego szkoły językowe nieustannie szukają nowych pomysłów, które czynią naukę przyjemną. Coraz większą popularnością cieszy się robotyka dla dzieci po angielsku. Zajęcia są prowadzone w różnych grupach wiekowych i dostosowane do umiejętności uczestników. Tworzenie wymyślnych konstrukcji z klocków Lego przeplata się z nauką języka obcego. To doskonała okazja do rozwijania wyobraźni przestrzennej, ćwiczenia kreatywności i pomysłowości. Wszystko odbywa się pod czujnym okiem wykwalifikowanych opiekunów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 1 =