Jak urządzić wnętrze w rustykalnym stylu?

Jak urządzić wnętrze w rustykalnym stylu?

Coraz bardziej popularne staje się urządzanie wnętrz w stylu rustykalnym. Interesują się tym zarówno osoby, które urządzają domy na wsi, jak i mieszkania w środku dużych miast. Takie wnętrze powinno być urządzone w prosty, funkcjonalny sposób z jak największą ilością materiałów naturalnych.

Dom w stylu rustykalnym

Ważnym elementem takiego wystroju są drewniane podłogi. Deska podłogowa powinna być dość szeroka z widocznymi spękaniami i niedoskonałościami. W takim stylu warto postawić głównie na drewno. Uroku dodają drewniane krokwie i stropy. Meble wykonane w dawnym stylu oraz obecność pieca zwanego kozą tworzą wnętrze przytulnym, w którym chętnie spędzamy czas. Należy również zwrócić uwagę na dodatki takie jak: ceramika, tkaniny oraz akcesoria kuchenne. Warto pamiętać by koce, obrusy czy też poduszki były wykonane z naturalnych materiałów. Dobrze sprawdzą się dodatki oraz elementy kwiatowe. W stylu wiejskim powinniśmy również postawić na delikatne kolory.

Ważne jest również otoczenie

Część zewnętrzna domu powinna pasować do jego wnętrza. Zarówno drzwi, okna jak i tarasy powinny być drewniane i w tej samej kolorystyce. Wykończenie tarasów drewnianych jest również bardzo ważne. Warto by były wyposażone w duży drewniany stół oraz krzesła. Ciekawymi elementami będą również wiklinowy fotel oraz lniane dodatki z haftowanymi kwiatami np. obrus. Nie można również zapomnieć o kwiatach na zewnątrz. Na tarasie sprawdzą się świetnie duże kamienne donice, wiklinowe kosze, jak również kwiaty wiszące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + cztery =