Jak urządzić wnętrze w rustykalnym stylu?

Jak urządzić wnętrze w rustykalnym stylu?

Coraz bardziej popularne staje się urządzanie wnętrz w stylu rustykalnym. Interesują się tym zarówno osoby, które urządzają domy na wsi, jak i mieszkania w środku dużych miast. Takie wnętrze powinno być urządzone w prosty, funkcjonalny sposób z jak największą ilością materiałów naturalnych.

Dom w stylu rustykalnym

Ważnym elementem takiego wystroju są drewniane podłogi. Deska podłogowa powinna być dość szeroka z widocznymi spękaniami i niedoskonałościami. W takim stylu warto postawić głównie na drewno. Uroku dodają drewniane krokwie i stropy. Meble wykonane w dawnym stylu oraz obecność pieca zwanego kozą tworzą wnętrze przytulnym, w którym chętnie spędzamy czas. Należy również zwrócić uwagę na dodatki takie jak: ceramika, tkaniny oraz akcesoria kuchenne. Warto pamiętać by koce, obrusy czy też poduszki były wykonane z naturalnych materiałów. Dobrze sprawdzą się dodatki oraz elementy kwiatowe. W stylu wiejskim powinniśmy również postawić na delikatne kolory.

Ważne jest również otoczenie

Część zewnętrzna domu powinna pasować do jego wnętrza. Zarówno drzwi, okna jak i tarasy powinny być drewniane i w tej samej kolorystyce. Wykończenie tarasów drewnianych jest również bardzo ważne. Warto by były wyposażone w duży drewniany stół oraz krzesła. Ciekawymi elementami będą również wiklinowy fotel oraz lniane dodatki z haftowanymi kwiatami np. obrus. Nie można również zapomnieć o kwiatach na zewnątrz. Na tarasie sprawdzą się świetnie duże kamienne donice, wiklinowe kosze, jak również kwiaty wiszące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × trzy =