Jak właściwie suszyć i modelować włosy?

Jak właściwie suszyć i modelować włosy?

Prawidłowe wysuszenie włosów i ich wymodelowanie może być wielkim wyzwaniem dla każdej kobiety. Przeprowadzenie tych czynności jest kluczowe do uzyskania pięknej i trwałej fryzury. Zabiegi te obarczone są jednak pewnym ryzykiem. Mogą doprowadzić włosy do zniszczenia, dlatego powinny być wykonywane prawidłowo. Jak zatem właściwie dbać o swoje włosy? 

Pielęgnacja to podstawa 

Najważniejszym krokiem w suszeniu i modelowaniu jest przygotowanie włosów do zabiegów z użyciem wysokiej temperatury. Podstawą jest tutaj zastosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych, które wykazują termiczną ochronę przed zniszczeniem. Idealnie sprawdzą się tutaj preparaty w postaci emulsji. Suszenie i modelowanie wymaga ponadto użycia odpowiednich sprzętów. Ważne, aby były one dobrych firm i aby miały ponadto możliwość regulacji temperatury działania. Nie ma sensu używać zbyt wysokich temperatur na włosy cienkie i podatne na stylizowanie. Po zabiegu warto wykorzystać produkty utrwalające, posiadające w składzie dodatki pielęgnacyjne i nawilżające.  

Nauka od profesjonalistów

Styliści fryzur są osobami wykwalifikowanymi w suszeniu i stylizacji. Wiele miast tak jak modelowanie włosów Poznań oferują możliwość wykonania tej usługi profesjonalnie. Przede wszystkim można wówczas nauczyć się w jaki sposób dbać o włosy i jak je stylizować. Fryzjerzy dobiorą odpowiednią gamę produktów i pokażą w jaki sposób obchodzić się z suszarką czy prostownicą. Zaletą takich zabiegów jest ponadto fachowa ocena włosów i możliwość uzyskania cennych porad dotyczących ich ogólnej pielęgnacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − 6 =