Jak wpasować wygląd zlewozmywaka do kuchni zaaranżowanej w sposób nowoczesny?

Jak wpasować wygląd zlewozmywaka do kuchni zaaranżowanej w sposób nowoczesny?

Współcześnie mnóstwo osób decyduje się na urządzenie swojej domowej kuchni w stylu nowoczesnym. Takie wnętrze charakteryzuje się prostymi formami mebli, gładkimi powierzchniami oraz stonowaną kolorystyką. Wszystkie elementy wyposażenia powinny być pod względem wizualnym kompatybilne z ogólnym wystrojem, a jednocześnie wystarczająco funkcjonalne. Dotyczy to również zlewozmywaka, czyli konstrukcji przeznaczonej stricte do mycia naczyń i oczyszczania wszelkich produktów spożywczych (mięsa, warzyw, owoców).

Model granitowy to strzał w dziesiątkę

Od wielu lat największą popularnością cieszą się zlewozmywaki dwukomorowe do kuchni, ponieważ zapewniają optymalną ilość miejsca do płukania czy zmywania dużej ilości rzeczy. W tej kategorii na szczególną uwagę zasługują egzemplarze z granitu syntetycznego – mieszanki piasku kwarcowego, żywicy akrylowej i barwników. Wynika to przede wszystkim z faktu, że są ponadprzeciętnie wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne (pęknięcia, zarysowania), wysoką i niską temperaturę, a nawet chemiczne substancje zawarte w preparatach pielęgnacyjnych. Dodatkowo posiadają modernistyczny design (odcień szarości lub grafitu z metalicznymi drobinkami) i nie sprawiają żadnego problemu w czyszczeniu (wystarczy użyć miękkiej gąbki nasączonej w roztworze wody z płynem do naczyń).

Najlepiej postawić na model wyposażony w praktyczny ociekacz oraz koszyk do osuszania warzyw. Ciekawą alternatywę stanowią zlewozmywaki ze stali nierdzewnej, kojarzące się powszechnie z lokalami gastronomicznymi. Są równie trwałe jak te opisane powyżej, ale mniej eleganckie i wyraźnie tańsze. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o modelach ceramicznych w kolorze brązowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − cztery =