Jak wybrać płytki do małej łazienki?

Jak wybrać płytki do małej łazienki?

Aranżacja małej łazienki to zadanie, które wymaga zastosowania takich rozwiązań, które sprawią, że będzie się ona wydawała optycznie większa. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na osiągnięcie tego celu. Jednym z nich jest montaż płytek w jasnym kolorze, które będą odbijały światło. Połyskliwa glazura i użycie odpowiedniego oświetlenia wywołają taki efekt, że przestrzeń w łazience będzie sprawiała wrażenie przestronniejszej. Zaleca się, aby płytki łazienkowe były ułożone do 2/3 wysokości ściany, a pozostała 1/3 część powierzchni była pomalowana dopasowanym kolorem farby, dzięki czemu ściana wizualnie się wydłuży.

Innym wyjściem będzie wykorzystanie podwieszanej ceramiki i takie rozmieszczenie sprzętów, aby jak najmniejsza ich liczba znajdowała się wprost na podłodze. W małej łazience zamiast szafek lepiej wybrać półki. Ich funkcję może pełnić np. zabudowa toalety wykończona płytkami ceramicznymi.

Gdzie szukać modeli płytek łazienkowych?

Liczne kolekcje płytek do łazienki można znaleźć w katalogach firmowych producentów glazury i terakoty. Możemy skorzystać zarówno z papierowych folderów, jak i zapoznać się z wzornikami dostępnymi na stronach internetowych wytwórców. Warto wybierać produkty firm o ugruntowanej pozycji w swojej branży, wyprodukowane w oparciu o najwyższe standardy jakościowe. Przykładem mogą tutaj być płytki marki Tubądzin. Takie wyroby wyróżniają się nie tylko dużą elegancją, ale także wytrzymałością, dzięki czemu przetrwają przez wiele lat w oryginalnej postaci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + siedem =