Jak wybrać sprzęt do wakeboardingu?

Jak wybrać sprzęt do wakeboardingu?

Kompletując sprzęt do wakeboardingu, warto zacząć od wiązań, na których opierają się stopy. Powinny być dopasowane do jej rozmiaru, dlatego najlepiej przymierzyć kilka modeli przed wyborem ostatecznego. Wiązania nie mogą obcierać ani uciskać. Kolejnym produktem jest deska, którą należy wybrać w zależności od własnych umiejętności.

Osoby początkujące powinny postawić na płaskie modele oraz pojedyncze finy znajdujące się z przodu i z tyłu deski. Dzięki nim można szybko wystartować, bezpiecznie pokonywać zakręty oraz utrzymywać się na wodzie. Ostatnim elementem są finy, które mocowane są na początku oraz na końcu deski i decydują o jej stabilności. Jeśli ich nie ma, deska wyślizguje się i z trudem można utrzymać obrany kierunek.

Wyposażenie i strój

Poza sprzętem do wakeboardingu warto zadbać o odpowiedni strój sportowy. Mowa tutaj przede wszystkim o neoprenach na wakeboard, które zapewniają komfort termiczny. Należy dopasować je do ciała, by dobrze przylegały, ale nie krępowały ruchów. Pianki szybko schną i zapewniają wygodę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × trzy =