Jak wygląda praca event managera?

Jak wygląda praca event managera?

Event manager to osoba zajmująca się organizowaniem różnego rodzaju wydarzeń. Jest to coraz popularniejszy zawód, a świadczyć o tym może fakt, że w tym kierunku można się kształcić na uniwersytetach w całym kraju – we Wrocławiu, Lublinie, Warszawie czy Gdańsku, gdzie chętnych z roku na rok przybywa. Na czym więc polega praca event managera?

Kreatywność jest najważniejsza

Dobry event manager to przede wszystkim człowiek kreatywny, z milionem pomysłów na minutę. Klienci często życzą sobie zorganizowania imprezy, która wprawi w zachwyt wszystkich gości i pozostanie w ich pamięci na długi czas. Event manager musi sprostać tym wymaganiom, wymyślić odpowiednią koncepcję i wcielić ją w życie, by wszyscy byli zadowoleni. Tak naprawdę praca takiego specjalisty trwa do samego zakończenia imprezy Kiedy wszystko już jest prawie gotowe i większość może odpocząć, event manager wchodzi na najwyższe obroty i wtedy ma on najwięcej pracy. Musi czuwać, by każdy najmniejszy detal był idealny, a klient zadowolony.

Zimna krew jest mile widziana

Organizacja imprezy to przede wszystkim stres, że coś pójdzie nie tak. Ktoś się spóźni, jeszcze ktoś inny czegoś zapomni lub źle zapamięta. W tak niesprzyjających warunkach event manager musi zachować zimną krew i jak najszybciej wymyślić rozwiązanie problemu. Od tego, jak szybko uda znaleźć się rozwiązanie, może zależeć przebieg reszty wydarzenia. Jak widać, tego typu praca przeznaczona jest dla wszystkich tych, co lubią adrenalinę i działanie na najwyższych obrotach. Jeśli przemawia do nas tego typu działalność, to wystarczy przejść szkolenie, aby uzyskać dyplom event managera. Ogromną ich ofertę znajdziemy chociażby pod adresem https://emtg.pl/event-manager-planowanie-organizacja-i-zarzadzanie-projektem-eventowym/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 4 =