Jak wygląda transport dużych gabarytów?

Jak wygląda transport dużych gabarytów?

Zakup bądź serwisowanie maszyn rolniczych często wiążę się z koniecznością ich transportu na znaczną odległość. O ile w przypadku traktora można sobie to jeszcze wyobrazić, o tyle kombajn miałby już spory problem, by przejechać odległość kilkudziesięciu kilometrów. Maszyny te osiągają bowiem prędkości rzędu maksymalnie 10-15 kilometrów na godzinę. W jaki sposób można dostarczyć zakupiony daleko kombajn do swojego gospodarstwa, lub zawieźć go do serwisu? Przekonajmy się.

Wynajem lawety

By przetransportować tak duży i ciężki pojazd rolniczy jak kombajn potrzebna będzie laweta znacznych rozmiarów. Najczęściej występuje ona jako przyczepa bądź naczepa, którą ciągnie za sobą samochód ciężarowy. Po rozłożeniu najazdów, maszyna wjeżdża na górę (lub jest wciągana na linie) i musi zostać zabezpieczona własnymi hamulcami, a także pasami transportowymi. Inaczej transport kombajnu mógłby zakończyć się jego spadnięciem na jezdnię. Należy również zdemontować heder, ponieważ jego wymiary są zbyt duże i będzie znacznie wystawać poza obrys całego zestawu.

Kto wykona przewóz?

Gdy posiadamy nowy kombajn i jest on jeszcze na gwarancji, w przypadku jakiejś poważnej usterki możemy liczyć na przetransportowanie go do serwisu na koszt producenta. Jeżeli natomiast mamy starą maszynę, musimy się zatroszczyć o jej przewiezienie samodzielnie. W takiej sytuacji trzeba sprawdzić gdzie w naszej okolicy znajduje się firma, która świadczy gabarytowe usługi transportowe Gdańsk i okolice posiadają na szczęście mnóstwo takich przedsiębiorstw, znalezienie odpowiedniej nie powinno więc być trudne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 + 19 =