Jak wyglądać młodziej i atrakcyjniej?

Jak wyglądać młodziej i atrakcyjniej?

Wraz z upływającym czasem, skóra traci swoją jędrność i elastyczność. U jednych proces ten przebiega wolniej, u innych nieco szybciej, jednakże zawsze budzi to raczej nieprzyjemne odczucia, szczególnie u kobiet. Z pomocą przychodzą zabiegi odmładzające, których obecnie jest do dyspozycji całkiem sporo. 

Kwas hialuronowy naturalnym wypełniaczem zmarszczek

Świetnym sposobem na to, by zatrzymać upływający czas dla skóry i wyglądać wciąż młodo i atrakcyjnie jest stosowanie zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego. Kwas ten występuje naturalnie w ludzkich tkankach i wypełnia przestrzenie międzykomórkowe. Z wiekiem jego ilość maleje, a zabieg z jego użyciem polega na zaaplikowaniu go w miejsca gdzie występują zmarszczki. Sprawdza się znakomicie w redukcji zmarszczek w okolicach oczu, czoła, skroni, ust, dłoni, szyi czy dekoltu. Stosowany jest również na fałdach nosowo-wargowych oraz na policzkach. Zabieg taki nawilża skórę, sprawa, że staje się na nowo jędrna, gładka i elastyczna. To bezpieczny sposób, który nie powoduje reakcji alergicznych, ponieważ nie pochodzi on od zwierząt. Regeneruje skórę, wpływając jednocześnie na zmniejszanie blizn i śladów po trądziku. Istnieje wiele zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego. Przykładem jest zabieg z użyciem hialuronu i lidokainy. Kwas ten wstrzykuje się do skóry właściwej, czyli warstwy skóry znajdującej się pod naskórkiem. Może być stosowany do wykonywania zabiegów w obrębie twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. Lidokaina pełni funkcję środka znieczulającego, gwarantując największy możliwy komfort podczas zabiegu.

Mezoterapia bezigłowa w terapii przeciwzmarszczkowej

Niezwykle skutecznym zabiegiem odmładzającym jest również mezoterapia bezigłowa. Wykonywane są na bazie specjalnie dobranych substancji pełnych składników aktywnych, bez użycia igieł i bez niepotrzebnego bólu. Przeznaczona jest dla wszystkich rodzajów skóry i gwarantuje wspaniałe, długotrwałe efekty w postaci niwelacji zmarszczek i odmładzania skóry.

Inne zabiegi odmładzające

Dostępnych jest wiele metod odmładzających skórę. Często wykonuje się zabiegi wykorzystujące witaminę C, ponieważ charakteryzuje się ona rozjaśnianiem przebarwień, zarówno posłonecznych jak i tych związanych z wiekiem. Wygładza skórę i sprawia, że staje się ona promienna. Dostępne są zabiegi odmładzające w formie mezoterapii igłowej i bezigłowej. Popularne i wysoko skuteczne są także te wykorzystujące retinol, który wykazuje działanie przeciwstarzeniowe. Dodatkowo do dyspozycji jest wiele rodzajów peelingów – z kwasem azelainowym, peptydowe i inne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − cztery =