Jak wykonać żelowy manicure?

Jak wykonać żelowy manicure?

Niewątpliwie stan dłoni ma duży wpływ na to w jaki sposób jest się odbieranym przez osoby, z którymi człowiek stykamy się na co dzień. Nienagannie wykonany manicure jest istotnym elementem wizerunku. Niezależnie od reprezentowanej przez daną osobę branży często przesądza o tym w jak dużym stopniu przy pierwszym kontakcie uznany zostanie jej profesjonalizm.

Manicure wielozadaniowy

W codziennym zabieganiu, gdy większość kobiet z powodzeniem łączy kilka ról społecznych, w dbaniu o siebie kluczowa jest praktyczność. W takiej sytuacji lepiej od tradycyjnego manicure sprawdzi się ten wykonany metodą żelową, przede wszystkim dlatego, iż jest on trwalszy. Ponadto technika żelowa pozwala zarówno na wykonanie zabiegu na naturalnej płytce jak i z przedłużeniem np. na formie. Prawidłowo wykonane paznokcie żelowe utrzymują się trzy do czterech tygodni bez wyraźnie widocznego uszczerbku na wyglądzie. 

Wbrew pozorom wykonanie żelowego manicure nie jest skomplikowane, o ile osoba wykonująca ma wprawną rękę i podąża wedle podstawowego schematu wykonania. Początkowo przygotowuje się dłonie poprzez opracowanie pilniczkiem kształtu paznokci, usunięcie nieestetycznych skórek oraz odtłuszczenie płytki primerem lub spirytusem. Następnie w zależności od chęci przedłużenia paznokci dobiera się odpowiedni żel bazujący. Przykłady żeli do różnych zadań można znaleźć na https://duogel.pl/13-zele. Po utwardzeniu bazy pod lampą UV, lub led nakładany jest żel kolorowy (to jest moment na szaleństwa wzorki, lub tzw french), ostatnia warstwa czyli clear gel służy utrwaleniu oraz nabłyszczeniu manicure’u.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × jeden =