Jak wypożyczyć tanio samochód?

Jak wypożyczyć tanio samochód?

Coraz popularniejsze jest wypożyczanie samochodów, gdy wybieramy się na wakacje. Zwłaszcza, gdy lecimy samolotem do dużego miasta, a nasze docelowe miejsce pobytu jest oddalone o kilkadziesiąt kilometrów i nie bardzo jest jak tam dojechać. Ceny mogą kusić, ponieważ na popularnej wyspie Korfu można wypożyczyć samochód już od 27 złotych za dobę. Ale czy to cena całkowita? Czasami okazuje się, że nie.

Przegląd ofert i opinii

Jest wiele międzynarodowych wypożyczalni samochodów czy też tych zlokalizowanych tylko w Polsce. Poszukaj w wyszukiwarce internetowej frazy typu: “Wypożyczalnia samochodów Warszawa”,”Wypożyczalnia samochodów Warszawa lotnisko”, itd. a na pewno znajdziesz ciekawe oferty. Im bardziej precyzyjne frazy, tym bardziej precyzyjne znajdziesz wyniki wyszukiwania. Warto przejrzeć oferty kilku i nie decydować się na pierwszą z brzegu firmę wypożyczającą auta. Dobrze jest poczytać też opinie użytkowników, którzy w tej firmie auto już wypożyczalni.

Jak szukać?

Na wybranej stronie zwykle wpisuje się lokalizację skąd chce się wypożyczyć auto oraz godziny odebrania i zwrotu samochodu. Czasem potrzebne jest też wpisanie wieku kierowcy oraz informacji dodatkowych jak: drugi kierowca i jego wiek, albo klasa samochodu. I tutaj zaczynają się haczyki, ponieważ niektóre firmy doliczają dodatkowe opłaty za wynajem samochodu na lotnisku. Może to być np. opłata lotniskowa czy opłata ewidencyjna. Także jeśli chcemy zwrócić auto w innym miejscu może być doliczona za to opłata. Warto też wiedzieć, że jeśli chcemy wypożyczyć samochód np. o 10:30, a oddać go o 11:30 następnego dnia to nie zapłacimy za 1 dobę i 1 godzinę, a za 2 pełne doby.

Wiek i inne ograniczenia

Wypożyczalnie zwykle nie kierują swoich ofert do osób poniżej 21 roku życia. Ponadto osoby w wieku 21 do 24 lat zapłacą dodatkową opłatę za wynajem. Ale też osoby w przedziale wiekowym 22-25 lat, jeśli chcą wypożyczyć samochód to muszą mieć prawo jazdy od co najmniej 4 lat. Dla osób starszych minimum to wynosi 1 rok. Limity wiekowe mogą się różnić oraz opłaty dodatkowe mogą być różne.

Warto też przeczytać warunki wynajmu, ponieważ najczęściej naliczana jest opłata za dodatkowego kierowcę i tak samo jak główny kierowca musi on spełniać minimum wiekowe i czasu posiadania prawa jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × trzy =