Jak zabezpieczyć kable biegnące po podłodze?

Jak zabezpieczyć kable biegnące po podłodze?

Nowoczesny dom jest dosłownie przeładowany urządzeniami elektrycznymi. Ułatwiają nam życie i czynią je wygodniejszym, ale jednocześnie sama ilość przewodów jest zgubna dla dzieci i zwierząt domowych, a plątanina kabli utrudnia sprzątanie, zagraca i psuje wizualny wygląd pomieszczenia.

Oczywiście, najlepszym sposobem na ukrycie przewodów jest wstępne określenie, gdzie wszystkie urządzenia mają być zainstalowane, obliczenie planów okablowania i ukrycie ich w ścianach lub za płytą gipsowo-kartonową. Nie zawsze jest to jednak właściwe, dlatego zastanówmy się nad prostszymi, tańszymi i całkiem skutecznymi metodami radzenia sobie z tym problemem.

Pudełko dekoracyjne na kable

Najprostszym sposobem na zabezpieczenie przewodów jest puszka dekoracyjna, zwana również kanałem kablowym. Kanały tego typu są zamykane, spełniają normy przeciwpożarowe i pasują do każdego wnętrza. Obecnie istnieje ogromna różnorodność kanałów kablowych wykonanych z różnych materiałów (plastik, metal i blacha z tworzywa sztucznego) i o różnych konfiguracjach.

Ze względu na ogromną różnorodność kształtów i typów tej konstrukcji, niemożliwe jest zastosowanie jednego algorytmu montażu. W każdym przypadku będą występować różne subtelności. Można jednak podać pewne ogólne zalecenia.

Progi kablowe

Zdarzają się sytuacje, w których konieczne jest ułożenie kabli elektrycznych na podłodze, ale pojawia się pytanie, jak to zrobić i jak chronić je przed uszkodzeniem. Dotyczy to szczególnie sytuacji, gdy na podłodze jest duży ruch pieszych, a nawet ciężkich, załadowanych wózków i nie ma możliwości ułożenia przewodów w podłodze. Teraz jest na to dostępne rozwiązanie – chociażby pod adresem https://sklep.szymkowiak.pl/pol_m_Progi-kablowe-156.html. Aby ułożyć przewody na podłodze bez przecinania jej, należy użyć aluminiowego kanału kablowego, pozwoli to na kompaktowe ukrycie dużej ilości przewodów w jednej kompaktowej puszce, zapewniając niezawodną ochronę i integralność wszelkich kabli. Najlepiej sprawdzą się one w supermarketach, halach, magazynach czy sklepach wielkopowierzchniowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × pięć =