Jak zajęcia dodatkowe wpływają na rozwój dziecka?

Jak zajęcia dodatkowe wpływają na rozwój dziecka?

Zajęcia dodatkowe – łatwiejszy krok w dorosłość

Każdy rodzic chce, by jego dziecko wkroczyło w dorosłe życie jak najlepiej przygotowane. Pomóc w tym mają rozmaite zajęcia dodatkowe. Dbając o rozwój poznawczy oraz intelektualny rodzice zapisują dzieci na korepetycje z poszczególnych przedmiotów szkolnych, mając na uwadze sprawność fizyczną starają się zaszczepić w dzieciach miłość do sportu i sportowej, zaciętej rywalizacji. Coraz częściej rodzice stawiają też na rozwój pasji swoich dzieci –  w nauce śpiewu dla dzieci często pomagają instruktorzy i artyści, którzy na co dzień mają kontakt ze sceną. 

Szkoła artystyczna – wszechstronny rozwój Twojego dziecka

Warto zauważyć, że coraz większą popularnością cieszą się szkoły artystyczne. Trzeba przyznać – posiadają bardzo bogatą ofertę. Plan zajęć Akademii Sukcesu jest bardzo mocno rozbudowany – dziecko może uczestniczyć między innymi w zajęciach wokalnych, zajęciach emisji głosu i dykcji, w zajęciach aktorskich i teatralnych. Co więcej, dzięki temu, że można znaleźć go na stronie internetowej, na bieżąco można sprawdzić, jakie zajęcia danego dnia proponuje Akademia.

Co dziecko zyskuje dzięki uczestnictwu w tego typu zajęciach? Uczy się przede wszystkim pewności siebie, przełamuje lęk przed publicznym występowaniem przed innymi ludźmi, co z pewnością przyda mu się w dorosłym życiu. Rozwija swoje kompetencje społeczne – uczestnictwo w próbach wymaga nie tylko dyscypliny, ale też umiejętności współpracy. Uczy się cierpliwości oraz systematyczności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 1 =