Jak zamontować bagażnik rowerowy?

Jak zamontować bagażnik rowerowy?

Możliwość przewożenia rowerów samochodem to doskonała rzecz. Można dzięki temu zabrać ze sobą jednoślady poza miasto i tam w czystym powietrzu oddać się aktywnemu wypoczynkowi. Rowery przydadzą się także osobom, które lubią zwiedzać i nie chcą robić tego tylko i wyłącznie chodząc piechotą, lub oglądając świat zza okna auta. Niestety rowery są zbyt duże, by możliwe było przewożenie ich wewnątrz auta. Dlatego potrzebny będzie nam bagażnik rowerowy. Na rynku dostępne są różne wersje takich bagażników. Sprawdzamy w jaki sposób bezpiecznie montować je do swojego samochodu.

Bagażniki dachowe

Najprostszym i najtańszym sposobem na przewóz rowerów jest montaż bagażnika na dachu. Proces ten przebiega dwuetapowo. Najpierw musimy posiadać zwyczajny bagażnik dachowy, który przydatny jest np. do przewodu drzwi albo innych dużych przedmiotów. Ten przykręcamy albo do relingów, albo do specjalnych mocowań na brzegach dachu. Następnie trzeba wyposażyć się w specjalne rynny, w których ustawiamy pionowo rowery. Po przykręceniu rynien do konstrukcji bagażnika, oraz zamocowaniu uchwytów, możemy rozpocząć bezpieczny przewóz rowerów.

Lepsze rozwiązanie

Bagażnik na dachu powoduje zwiększenie oporów powietrza, spalania, oraz spadek dynamiki auta. Dlatego lepszym wyjściem są bagażniki rowerowe na hak. Ich montaż jest bajecznie prosty – należy po prostu podpiąć je do samochodu tak samo, jak podpina się przyczepę. Następnie wsuwamy przewód oświetleniowy do gniazda i montujemy trzecią tablicę rejestracyjną. Aby załadować rower, nie musimy podnosić go aż na dach pojazdu, co również jest lepszym rozwiązaniem. Wystarczy włożyć jednoślad w uchwyt i mocno przykręcić, po czym można ruszyć w drogę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 1 =