Jak zaoszczędzić czas na robieniu prania?

Jak zaoszczędzić czas na robieniu prania?

Pranie jest to czynność, którą każdy z nas wykonuje co najmniej kilka razy w tygodniu. W przypadku rodzin z małymi dziećmi – nawet kilka razy dziennie. Segregowanie ubrań, rozwieszanie prania, a następnie zdejmowanie, prasowanie i składanie, bywa naprawdę czasochłonne. Podpowiadamy, jak zaoszczędzić czas na robienie prania.

Sposoby na szybsze pranie

Jednym ze sposobów na skuteczne i szybsze pranie, jest dokładnie zapoznanie się ze swoją pralką i jej programami. Należy poznać szczegóły konkretnych ustawień, np. do ubrań dziecięcych, bawełny czy ubrań ciemnych. Każdy z nich charakteryzuje się określonym czasem trwania oraz szczegółowymi parametrami. Warto mieć tę świadomość, by wstawiając lekko zabrudzone pranie wybrać krótszy program, trwający 40 minut, zamiast 2 godzin. To rozwiązanie przy włączaniu kilku prań jednego dnia, pomoże zaoszczędzić nasz czas. Innym ważnym czynnikiem jest wstawianie zawsze pełnej pralki. Dzięki temu nie tylko zyskujemy cenne minuty, a również energię, a więc również pieniądze.

Innym sposobem jest skorzystanie z usług pralni. Niektóre punkty, takie jak np. pralnia w Bielsku Białej, posiadają znacznie większe pralki, niż te, które mamy w domu. Dzięki temu podczas jednego prania możliwe jest wypranie większej ilości ubrań, które do domu przynosimy już suche i pachnące. Jest to dobre rozwiązanie, gdy chcemy uprać dość problematyczne i specyficzne ubrania, takie jak suknia ślubna lub garnitur. Dzięki temu mamy pewność, że nasze tkaniny nie ulegną zniszczeniu, co mogłoby się wydarzyć, podejmując się prania w warunkach domowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

szesnaście − jedenaście =