Jak zdjąć fototapetę?

Jak zdjąć fototapetę?

Wybór fototapety z reguły jest wyborem na lata. Skąd taki wniosek? Zmiana fototapety jest dosyć pracochłonna i absorbująca, w związku z czym większość ludzi woli dokonywać tego typu prac jak najrzadziej. Co jednak jeśli naprawdę potrzebujesz zdjąć fototapetę, którą posiadasz aktualnie na swoich ścianach? Jak tego dokonać?

Wszystko zależy rzecz jasna od tego z jakim rodzajem tapety masz do czynienia. Najłatwiej usuwalna jest fototapeta papierowa. Aby zerwać je ze ściany wystarczy namoczyć powierzchnie wodą – samą lub z dodatkiem mydła malarskiego. W efekcie klej traci swoje właściwości, a tapeta powinna zacząć odpadać. Resztki można usunąć posługując się szpachelką. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że dużo łatwiej ściąga się tapety ze ścian gruntowanych. Z kolei najtrudniej pozbyć się tapet w przypadku ścian gipsowanych.
Niektóre rodzaje tapet schodzą także przy użyciu wody z dodatkiem octu. Niemniej jednak w wielu przypadkach, w których to tapeta bardzo mocno przywiera do ściany, nawet to rozwiązanie może nie poskutkować. Co możesz wówczas zrobić?

W takiej sytuacji skorzystaj z ostatniej deski ratunku, jaką jest specjalistyczny płyn do usuwania tapet. Można go nabyć w każdym sklepie budowlanym lub malarskim. Bardzo skutecznie rozmiękcza on samą tapetę oraz rozpuści klej użyty podczas jej montażu.

Niestety, czasami podczas zrywania tapet zdarza się, że w ścianach powstają ubytki. Trzeba być gotowym na taką nieprzyjemną ewentualność – powstałe dziury dobrze jest jak najszybciej zapełnić masą szpachlową.
Życzymy powodzenia!

Artykuł napisali eksperci z Agaton Studio – sklepu internetowego oferującego szeroki wybór fototapet z Nowym Jorkiem i nie tylko.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × 5 =