Jak zostać zawodowym nurkiem?

Jak zostać zawodowym nurkiem?

Dla wielu z nas nurkowanie kojarzy się z piękną pogodą, wypoczynkiem i urlopem. Towarzyszą temu widoki zapierające dech w piersiach oraz czysta woda. Są jednak osoby, które zajmują się nurkowaniem w sposób zawodowy. Ich obowiązkiem jest wykonywanie różnego rodzaju prac podwodnych. Co należy wiedzieć o tym zawodzie? W jaki sposób można uzyskać niezbędne uprawnienia do jego wykonywania? Tego dowiesz się, czytając nasz artykuł.

Zawodowy nurek – co należy wiedzieć o tej profesji?

Nurek to zawód, którego przedstawiciele potrzebni są np. do spawania poszczególnych elementów konstrukcji nabrzeży i platform. Mogą także zajmować rozlokowaniem pod wodą takich materiałów, jak kable czy rurociągi. Nierzadko biorą też udział w poszukiwaniach zaginionych osób. Aby móc zajmować się tą profesją należy nie tylko świetnie czuć się w wodzie, lecz przede wszystkim posiadać odpowiednie uprawnienia.

Nurkowie zdobywają dyplomy o poszczególnych klasach, a każda z nich daje uprawnienia do wykonywania prac na konkretnych głębokościach. III klasa obejmuje małe głębokości, czyli takie do 20 m pod powierzchnią, II średnie – od 20 do 50 m i małe. I klasa są to głębinowe prace podwodne, umiejscowione ponad 50 m pod powierzchnią, a także na małych i średnich głębokościach. Nurek saturowany może wykonywać prace podwodne bez żadnych ograniczeń.

Aby móc uzyskać kurs nurka III stopnia konieczne jest posiadanie zaświadczenia o ukończeniu odpowiedniego kursu. Znaleźć go można w ofercie centrum nurkowego ze strony https://www.nautilus.com.pl/. Do uzyskania dokumentu potrzebne jest także zaświadczenie od lekarza, które wystawiane jest po przeprowadzeniu szczegółowych badań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 4 =