Jak zrobić taras drewniany na betonie?

Jak zrobić taras drewniany na betonie?

Przygotowanie tarasu na wstępnej wylewce betonowej będzie oczywiście nieco się różniło od innych montaży. Najpierw należy się upewnić, że wylewka jest na odpowiedniej wysokości względem progu drzwi tarasowych, żeby później nie było problemów ze stworzeniem konstrukcji. Przyjmuje się, że idealna odległość do około osiem centymetrów, ponieważ wtedy wystarcza jeden poziom legarów, który stanowi konstrukcję nośną dla właściwego tarasu. A więc, jak zrobić taras tego typu? Wpierw należy zająć się wspomnianą konstrukcją.

Podstawowe zasady montażu na betonie

Jeśli zdarzy się, że wylewka jest sporo niżej, niż sugerowane osiem centymetrów, to wtedy zamiast jednego poziomu równo rozmieszczonych legarów wykonuje się tzw. kratownicę, czyli montuje się jeszcze jeden poziom, prostopadły do poniższego. Legary przytwierdza się do betonowego podłoża za pomocą specjalnych wkrętów, ale należy zrobić to w odpowiedni sposób, ponieważ ich złe przykręcenie może spowodować pękanie desek, co w najgorszym wypadku skończy się widocznymi krzywiznami na powierzchni tarasu.

Gdy to mamy już z głowy, musimy zadecydować, czy chcemy montować deski tarasowe w niewidoczny sposób (czyli bez rzucających się w oczy łebków śrub), czy też tradycyjnie. W pierwszym przypadku należy pamiętać, że bardzo istotne jest odpowiednie wykonanie – pracujące drewno może wyrwać się z zaczepów, co w końcu spowoduje, że deski wybrzuszą się, albo porozłażą. Więcej w tym temacie oraz o innych tarasach, dowiemy się z https://www.ideagarden.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × cztery =