Jaki fotelik samochodowy wybrać?

Jaki fotelik samochodowy wybrać?

Cena, waga, wzrost-to główne kryteria, którymi rodzice kierują się przy wyborze fotelika samochodowego dla swojego dziecka. Ale przede wszystkim i zawsze bezpieczeństwo malucha powinno być na pierwszym miejscu.

Tyłem do kierunku jazdy

Ogromny wybór wśród producentów, wariantów, kolorów jest tylko dowodem na to, że dopasowanie właściwego fotelika to nie problem. Modele montowane tyłem są pionierami w testach bezpieczeństwa. Jest to droższa opcja, na którą decyduje się coraz więcej rodziców.

Foteliki samochodowe RWF podczas zderzenia czołowego dają inny rozkład sił i nacisku niż podczas przewożenia dziecka przodem. Daje to gwarancję, że głowa dziecka podczas takiego manewru nie opadnie bezwładnie (przy 50km/h z siłą 200 kg), co sprawia, że jazda tyłem chroni główkę i kark malucha, a siła uderzeniowa jest przeniesiona na zagłówek i korpus fotelika.
Niestety foteliki samochodowe montowane tyłem są dużo większe niż klasyczne. Producenci proponują coraz więcej modeli RWF, więc warto spróbować przymierzyć i dopasować go do auta, ponieważ przez spore gabaryty, ich montaż nie będzie możliwy w każdym samochodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

czternaście − siedem =