Jaki piec CO wybrać?

Jaki piec CO wybrać?

Piec CO to innymi słowy piec centralnego ogrzewania. Jest to ogólne pojęcie, które zawiera w sobie mnóstwo typów tego rodzaju urządzeń. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem pieca CO, to ten artykuł jest dla Ciebie. Znajdziesz tu parę słów na temat trzech głównych rodzajów pieców CO, na które warto się zdecydować.
Piece centralnego ogrzewania ze spalaniem górnym – jest to bardzo często spotykana i prosta odmiana pieca. W jego przypadku, jako paliwa można używać koksu, ewentualnie węgla. Spotyka się piece CO ze spalaniem górnym, które są także dostosowane do spalania oleju opałowego i gazu. Poza tym kotły ze spalaniem górnym mają połączoną komorę spalania z komorą zasypową.

Piece ze spalaniem dolnym – jest to zdecydowanie nowocześniejszy rodzaj pieców CO zasilanych paliwami stałymi. Najlepiej palić w nich drewnem, gdyż osiągają one wówczas najlepszą wydajność. Niemniej jednak w przypadku kotłów ze spalaniem dolnym można użyć jako paliwa także odpadów nieorganicznych oraz węgla.

Piece miałowe – jeśli chciałbyś swoim paliwem uczynić węgiel miałowy, to ten rodzaj pieca CO jest właśnie dla Ciebie. Piece miałowe wyróżniają się tym, że posiadają specjalne dopływy powietrza, dzięki którym proszkowaty miał może w ogóle się palić.
To tylko trzy najczęściej spotykane rodzaje kotłów CO (zobacz: piece co żeliwne). Pamiętaj, aby przeprowadzić gruntowny research w tematyce pieców, zanim zdecydujesz się na zakup jakiegokolwiek produktu dla siebie. Wybór pieca CO nie należy do najłatwiejszych decyzji. To na jaki model postawisz, będzie miało wpływ nie tylko na komfort życia, lecz także na jego bezpieczeństwo.

Przykładowo w ofercie firmy Woźny znajdziecie m.in.  kocioł 5 klasy, która umożliwia najbardziej czyste spalanie.
Życzymy powodzenia w poszukiwaniach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia + 15 =