Jaki sprzęt rowerowy wybrać?

Jaki sprzęt rowerowy wybrać?

Zakup roweru, choć pozornie wydaje się łatwą decyzją, do takich z pewnością nie należy. Zwłaszcza, jeśli myślimy o kupnie roweru specjalistycznego czy przeznaczonego do określonej jazdy. Najłatwiejsze zadanie czeka nas w przypadku roweru crossowego czy trekkingowego. Taki sprzęt ma przede wszystkim charakteryzować się prostotą użytkowania, estetycznym designem oraz wysokim komfortem jazdy. Rowery z tej kategorii przeznaczone są głównie do jazdy po mieście oraz szybkiego i mobilnego przemieszczania się z miejsca na miejsce, poza tym służą równie często do transportu podręcznych zakupów, dlatego ważne jest aby posiadały bagażnik.

Poprzeczka zostaje ustawiona wyżej, w momencie gdy należymy do rowerzystów profesjonalnych lub zajmujemy się określoną jazdą sportową czy też chcemy stawiać pierwsze kroki w tej dziedzinie. Do wyboru mamy rowery górskie, tak zwane MTB, które przedstawiają się wysoką wytrzymałością, solidnością budowy oraz szerokimi oponami. Z racji komfortu z jazdy jaki dają znane „górale” traktowane są często jako podkategoria rowerów miejskich, jednak ich przeznaczenie skupia się głównie na trasach terenowych. Poza tym, wyróżnić możemy rowery enduro – przeznaczone do profesjonalnej jazdy w terenie i ciężkich warunkach – czy bmxy – które skupiają się głównie na możliwości wykonywania tricków i poruszania się po skateparku.

Decydując się na jeden z tych sprzętów warto odpowiednio dobrać do nich części, jeżdżąc w zróżnicowanym terenie przydadzą nam się uniwersalne koła, do których należą Continental Race King. Model ten jest wykonany solidnie i precyzyjnie, zapewniając nam wygodę podczas jazdy i wolno ścierający się bieżnik. Poza tym, warto zaopatrzyć się w osprzęt Shimano S L X – marka Shimano należy do jednego z czołowych producentów, toteż gwarancja jakości jest zapewniona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × trzy =