Jaki zegarek wybrać?

Jaki zegarek wybrać?

Zegarek jest gustownym dodatkiem do naszego looku. Nadaje klasy, elegancji, bądź podkreśla sportowy wizerunek. Ze względu na stylistykę wyróżnia się zegarki klasyczne, wizytowe, młodzieżowe oraz przeznaczone do uprawiania sportów. Z uwagi na dostępność przeróżnych zegarków, wybór odpowiedniego stanowi nie lada wyzwanie. Szeroki asortyment znajdziemy na stronie zegarmistrzlodz.com.pl.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Przed zakupem zegarka należy określić, w jakich sytuacjach będzie on używany. Czy ma dodawać klasy naszemu strojowi? W zegarkach Junghans z całą pewnością będziemy wyglądać wytwornie. A może ma być przeznaczony do codziennego użytku? Tarcza zazwyczaj rzuca się w oczy jako pierwsza. Może mieć nie tylko kształt okrągły, ale i przykładowo kwadratowy.  Koperta produkowana jest z rozmaitych materiałów – stal, metale szlachetne, tytan lub tworzywo sztuczne. Pasek, czy łańcuszkowa bransoletka powinna być dopasowana do tarczy. Do wyboru są paski skórzane, gumowe, materiałowe, czy silikonowe. Istotną kwestią przy wyborze czasomierza jest rodzaj mechanizmu, wyróżniamy m.in.:

– mechaniczny

– automatyczny

– kwarcowy

Sportowe zegarki

Zazwyczaj cechują się krzykliwymi kolorami, choć również są dostępne stonowane modele. Amatorzy wszelakich sportów mają do dyspozycji szereg różnych opcji. W przypadku aktywności fizycznej nie liczy się tylko design produktu. Warto zastanowić się czego oczekujemy od zegarka. Czasomierze dla aktywnych wyposażone są w różne przydatne funkcje, takie jak:

– licznik spalonych kalorii,

– GPS,

– funkcja płatnicza,

– funkcje pogodowe (m.in. barometr, ostrzeżenia burzowe),

– czujnik tętna,

– pomiar dystansu,

– stoper i timer,

– monitoring snu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 − jeden =