Jakie buty snowboardowe kupić?

Jakie buty snowboardowe kupić?

Z roku na rok wzrasta liczba osób, które decydują się uprawianie snowboardu. Jest to sport wymagający całkiem sporych umiejętności, ale też posiadania właściwego sprzętu oraz stroju. Duże znaczenie mają w szczególności buty, ponieważ to od nich w największej mierze zależy komfort i bezpieczeństwo na stoku (brak kontuzji). Mnóstwo funkcjonalnych modeli dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci posiada w swojej sklep online https://snowboard.distrikt.pl/.

Bierzmy pod uwagę styl jazdy i typ wiązania

Buty snowboardowe muszą przede wszystkim pasować do naszych umiejętności oraz stylu jazdy, jaki preferujemy. Dla początkujących miłośników tego sportu polecane są miękkie modele flex o twardości między 1 a 4 (w skali dziesięciostopniowej). Wybaczają bowiem bardzo wiele błędów i pozwalają szybko opanować podstawy techniki. Z kolei dla zaawansowanych freestyle`owców znacznie lepszym wyborem są buty flex z przedziału 3-6, natomiast dla freeride`owców – buty twarde, zapewniające optymalną stabilność i kontrolę jazdy (6-10).

Drugim istotnym kryterium jest rozmiar – musi on być co najmniej jeden numer większy od naszego prawidłowego, ponieważ niezbędne jest dodatkowe miejsce na grubą skarpetę. Ogromne znaczenie ma ponadto rodzaj wiązania. Mamy tutaj do wyboru kilka różnych systemów, w tym zwłaszcza tradycyjne sznurówki, jednostrefowe albo dwustrefowe BOA (stalowa linka z pokrętłem – rozwiązanie idealne dla kobiet oraz dzieci), a także nowoczesny system oparty na specjalnym zacisku przy górnej strefie buta. Jeśli interesują nas solidne, ale jednocześnie w pełni funkcjonalne buty snowboardowe Burton to marka oferująca mnóstwo ciekawych konstrukcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście + dwanaście =