Jakie formy leczenia stosowane są przez lekarzy stomatologów?

Jakie formy leczenia stosowane są przez lekarzy stomatologów?

Nowoczesna stomatologia jest bogata w rozwiązania, które pomagają uzyskać piękny uśmiech nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Dobry dentysta potrafi uratować nawet bardzo zniszczony i zagrożony usunięciem ząb. Istnieje wiele metod leczenia zębów, które można dopasować do indywidualnych potrzeb pacjentów i kondycji uzębienia. Korzystając z dobrodziejstw stomatologii, możemy cieszyć się zadbanym uzębieniem przez całe swoje życie.

Stomatologia estetyczna i leczenie zachowawcze zębów

Absolutną podstawą są zdrowe bądź wyleczone zęby, pozbawione próchnicy. Można to osiągnąć, lecząc ubytki przy zastosowaniu wysokiej jakości wypełnień, a w razie potrzeb stosując leczenie endodontyczne, również pod mikroskopem. Jednak poza aspektem zdrowotnym ważny jest również ten estetyczny. Lekarze stomatolodzy oferują zabiegi skalingu, piaskowania zębów oraz wybielania. Skaling to wstępne pozbycie się nagromadzonego kamienia nazębnego. Natomiast piaskowanie polega na oczyszczeniu uzębienia z pozostałości osadu poprzez użycie specjalistycznej piaskarki stomatologicznej. Stosuje się również wybielanie metodą nakładkową, a także przy użyciu lampy naświetlającej. Zalecane są również zabiegi fluoryzacji, które mają za zadanie dodatkowo chronić zęby przed próchnicą.

Protetyka, implantologia, ortodoncja – droga do pięknego uśmiechu

Istnieje bardzo wiele przyczyn przedwczesnej utraty zębów. Wiele z nich nie jest związanych z dbałością o higienę, ale może wynikać na przykład z urazów lub czynników genetycznych. Na pomoc przychodzą tutaj nowoczesna protetyka i implantologia, które umożliwiają bezpieczne i skuteczne uzupełnienie braków. Jeśli obiektem naszych poszukiwań jest wykwalifikowany i empatyczny stomatolog Warszawa daje nam naprawdę wiele możliwości pod tym względem. Zniszczone lub utracone zęby można zastąpić przy pomocy wysokiej jakości koron kompozytowych, porcelanowych i pełnoceramicznych, a także mostów, protez i implantów, które do złudzenia przypominają własne zęby. Pozwala to na odzyskanie pewności siebie i umożliwia ponowne czerpanie radości z szerokiego uśmiechu. Z kolei wykwalifikowany ortodonta pomoże nam pokonać wady zgryzu i uzyskać piękne, proste uzębienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × cztery =