Jakie kryteria trzeba spełnić, aby móc wziąć pojazd w leasing?

Jakie kryteria trzeba spełnić, aby móc wziąć pojazd w leasing?

Leasing samochodu wśród indywidualnych klientów jest coraz bardziej popularny w Polsce. Procedury nie są zbyt skomplikowane i całość transakcji zajmuje maksymalnie kilka dni. Po tym czasie możesz odjechać swoim wymarzonym autem, a następnie podczas użytkowania spłacać raty. Jest to bardzo korzystne, gdyż kwoty spłaty możesz całkowicie lub częściowo wliczyć do kosztów uzyskania przychodu. 

Czy warto brać auto w leasing?

Zanim zdecydujemy się na leasingowanie samochodu warto zdawać sobie sprawę z tego na co się piszemy. Przede wszystkim auto jest przez nas niejako wypożyczane, a więc aż do momentu wykupienia nie jesteśmy jego właścicielem. Może to tworzyć pewne problemy, dla przykładu przy wyborze towarzystwa ubezpieczeniowego. Nawet jeśli znajdziemy korzystną ofertę OC+AC to leasingodawca musi wyrazić zgodę na podpisanie umowy. Kłopoty mogą się także pojawić przy serwisowaniu samochodu. Jako, że nie jesteśmy jego prawnym właścicielem to wszelkie naprawy muszą być konsultowane z finansującym. Może on nie wyrazić zgody na serwis w danym miejscu i wtedy należy oddać auto do autoryzowanego serwisu wskazanego przez leasingodawcę. W przypadku leasingu powinniśmy dokładnie dogadać kwestie dotyczące stłuczek lub ewentualnej kradzieży. To, że nie jesteśmy rzeczywistym właścicielem pojazdu nie zwalnia nas z odpowiedzialności. W sytuacji szkody ubezpieczyciel zazwyczaj decyduje o winie sprawcy, a następnie odszkodowanie jest wypłacane z OC winnego. Mimo wszystko taka umowa jest dla nas bardzo korzystna. Jeśli auto jest dla nas niezbędne to leasing wiąże się z dużą oszczędnością, a także optymalizacją podatków. Pamiętajmy także, że umowa leasingu nie wiąże się z obowiązkiem wykupu pojazdu. To zależy tylko i wyłącznie od naszej decyzji.

Co należy zrobić aby mieć możliwość leasingowania auta?

Leasing to bardzo atrakcyjna forma dla większości przedsiębiorców. Jednakże należy pamiętać, że do zawierania tego typu umów należy spełniać pewne kryteria. Firmy leasingujące mają swoje warunki finansowania i musimy je niejako przekonać, że jesteśmy w stanie spłacić raty pojazdu. Konieczne jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej.  W przypadku spłacania auta bardzo istotna również jest czysta historia płatnicza. Potencjalny leasingobiorca może zostać zdyskwalifikowany przez wpisy w rejestrach dłużników. Firmy finansujące zazwyczaj przed podjęciem decyzji prześwietlają działanie firmy. Jeżeli przekonają się, że działalność jest prowadzona w sposób wiarygodny to nie ma żadnych przeciwwskazań do uzyskania leasingu. 

Atrakcyjne oferty leasingu

Aktualnie klienci indywidualni mają duży wybór firm leasingujących. Jedną z najpopularniejszych jest leasing samochodów marki Skoda. Konsumenci decydują się na współpracę z tą firmą, ponieważ oferuje ona dobre auta sprawdzonej czeskiego producenta w maksymalnie niskich ratach. Opłata wstępna to jedynie 10% wartości rynkowej samochodu, a spłacanie jest naprawdę korzystne dla klienta. Co ważne, dla takiej marki jak Skoda leasing daje wybór po zakończeniu spłaty – można wykupić samochód lub zwrócić auto. Dużą zaletą jest elastyczność co do czasu leasingowania. Okres spłaty może wynosić 24,36 czy nawet 48 miesięcy. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − dwanaście =