Jakie niemowlęce ubrania powinny znajdować się w szafie każdego szkraba?

Jakie niemowlęce ubrania powinny znajdować się w szafie każdego szkraba?

Przyszli rodzice kompletując wyprawkę dla dziecka stoją przed nie lada wyzwaniem. Pytań jest wiele – jak dobrać odpowiedni rozmiar, rodzaj materiału, ile ubranek zakupić? Jedni szukają rad u starszego pokolenia, drudzy zaczytują się w poradnikach rodzicielskich, jeszcze inni ulegają aktualnym trendom i kupują to, co akurat jest modne. Rozwiązaniem problemu z pewnością jest złoty środek w postaci własnej intuicji. 

Ubranka dla niemowląt powinny być wygodne, naturalne oraz wytrzymałe. W pierwszych miesiącach życia dziecka, jego komfort i bezpieczeństwo jest najważniejszym kryterium, jakim powinni kierować się rodzice przy kompletowaniu wyprawki. W ten sposób można już znacząco ograniczyć liczbę sklepów, do których warto zajrzeć. Pożądane to te, w których można znaleźć prostą bieliznę niemowlęcą z bawełny oraz pajacyki i śpioszki bez dodatku akrylu czy poliestru. 

Dlaczego rodzaj materiału jest tak ważny? 

Niemowlęca skóra, a zwłaszcza ta u noworodków jest nawet 5 razy cieńsza niż skóra dorosłych. Z tego powodu jest o wiele bardziej narażona na przegrzanie spowodowane sztucznym, nieoddychającym materiałem oraz zbyt duża ilością warstw nałożonych na dziecko. Działa to także w odwrotną stronę – niemowlę może o wiele szybciej zmarznąć, chociażby na dworze.

W takim razie jakie ubranka wybrać?

Obecnie podstawą ubioru dziecka jest body. W zależności od pory roku należy zakupić kilka sztuk body ze 100% bawełny z długim lub krótkim rękawem. Dla noworodka wystarczy prosty fason, koniecznie ze zatrzaskami przy szyi (ułatwiają ubieranie oraz rozbieranie). Oprócz tego warto zakupić pajacyki, które będą służyły jako piżama, półśpioszki (spodenki z zakrytymi stopami), skarpetki oraz czapeczkę. 

Dla niemowlaków na dalszym etapie rozwoju polecane są także dresowe spodenki, bluzy oraz tak zwane rampersy, czyli pajacyki z odkrytymi stopami. Są wygodniejsze oraz nie krępują ruchów małym odkrywcom. Tutaj warto też rozejrzeć się za ciekawym wzornictwem, wpływającym pozytywnie na wyobraźnię dziecka, a także potrafiącym skutecznie zachęcić niemowlę do ubrania się. Świetne przykłady ubrań można znaleźć pod adresem https://tuszyte.pl/pol_m_Niemowlak-100.html, gdzie zarówno materiały jak i wzory są świetnej jakości. 

A co z prezentami dla noworodka? 

Osoby z najbliższego otoczenia nowonarodzonego dziecka, będąc pod wpływem emocji często wybierają ubrania gorsze jakościowo. Zdarza się, także że kupują rozmiar kompletnie odmienny od oczekiwanego, w efekcie czego ubranie ląduje głęboko w szafie. Aby temu zapobiec, warto trzy razy zastanowić się nad sensem zakupu falbaniastej sukienki dla noworodka, a w zamian wybrać prosty zestaw niemowlęcy z body i pajacykiem. Zazwyczaj dobre marki mają w swojej ofercie takie komplety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście + 4 =