Jakie nosidełko wybrać dla dziecka?

Jakie nosidełko wybrać dla dziecka?

Wiosną i latem, kiedy na dworze robi się ciepło, wiele mam decyduje się na zakup specjalnego nosidełka dla niemowlęcia, dzięki któremu może swobodnie wybrać się z dzieckiem na spacer lub wycieczkę. Rynek tych produktów est bardzo bogaty, ale warto zdać sobie sprawę z tego, że nie każdy rodzaj sprzętu nadaje się do polecenia. Dlatego należy wybierać rozważnie, aby zakupione nosidło było nie tylko wygodne czy estetyczne wykonane, ale też bezpieczne dla malucha.

Rodzaje nosidełek – zalety i wady

Wyróżniamy kilka rodzajów tych artykułów: z panelem wąskim lub szerokim, a także miękkim lub usztywnionym. Po pierwsze, powinniśmy na zawsze zapomnieć o wyrobach z usztywnionym i wąskim panelem, ponieważ są one wyjątkowo niewygodne i mogą sprawiać dziecku duży dyskomfort (nogi dziecka zwisają swobodnie, co nie jest dla niego wskazane, ponieważ jego stawy są w procesie rozwoju). Nie posiadają przy tym żadnych sensownych zalet.

Najlepiej więc zdecydować się na zakup produktu z miękkim i dodatkowo szerokim panelem, które doskonale przylega do ciała malucha, a co najważniejsze – dostosowuje się kształtem do jego plecków. Poza tym, w tego rodzaju konstrukcji nogi dziecka układają się w tzw. żabkę, co wpływa pozytywnie na rozwój jego stawów.

Jeśli już podejmiemy decyzję o zakupie, to doskonałym wyborem będzie nosidło tula. Polecane są także funkcjonalne nosidełka dla dzieci kavka. Na koniec pamiętajmy o tym, że dziecko nosimy wyłącznie przodem do siebie, tak aby jego brzuszek był skierowany w stronę naszego brzucha lub pleców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

szesnaście − pięć =