Jakie rozwiązania stosuje się powszechnie do izolacji termicznej domu?

Jakie rozwiązania stosuje się powszechnie do izolacji termicznej domu?

Izolacja domu jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o tym, czy jest on wygodny i niedrogi. Większość domów ma zbyt mało izolacji, zwłaszcza na poddaszach, w szczelinach i piwnicach. Właściciele domów, którzy dodadzą więcej izolacji, zwykle zauważają znaczną redukcję rachunków za ogrzewanie i chłodzenie oraz większy komfort dzięki całorocznej kontroli temperatury. Poniższy przegląd rozwiązań izolacyjnych dla domu pozwoli każdemu z nas zapoznać się z gamą dostępnych produktów.

Otulina do rur

Otulina jest produktem przeznaczonym do rur polietylenowych w celu ich ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Wykonana jest z polietylenu (LDPE) i posiada stabilizator chroniący przed promieniowaniem ultrafioletowym.

Sam materiał produkowany jest w rozmiarach od 20 do 110 mm o grubości ścianki 3 i 4 mm. Produkt zyskał uznanie i jest stosowany przez największe polskie gazociągi do izolacji nowych gazociągów.

Taka otulina do rur może być stosowana zarówno na rurach polietylenowych, jak i na rurach metalowych, betonowych, PVC itp. Zapewnia ochronę przed korozją i uszkodzeniami mechanicznymi.

Włókna szklane

Włókno szklane, jeden z najbardziej powszechnych rodzajów izolacji, jest dostarczane w postaci płyt, które instaluje się między słupkami lub legarami na nowych i istniejących ścianach. Produkt ten, wykonany z włókien szklanych, jest niedrogi i łatwy w instalacji. Nie sprawdza się jednak dobrze, gdy jest ściśnięty, dlatego musi być precyzyjnie przycięty, aby dokładnie pasował między słupkami.

Koce z włókna szklanego

Koce te są podobne do mat, ale na ogół są łatwiejsze w montażu, ponieważ nie są tak sztywne. Można je również łatwo przycinać, aby dopasować do każdej przestrzeni lub zagłębienia w ścianie. Podobnie jak w przypadku łat, nie działają one jednak dobrze, gdy są ściśnięte, dlatego instalatorzy muszą uważać, aby nie uszkodzić ich podczas montażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + jeden =