Jakie wiązanki pasują na grób?

Jakie wiązanki pasują na grób?

Wiązanki są jedną z najpopularniejszych dekoracji pozwalających uczcić pamięć zmarłych i ozdobić ich groby. Każdemu zależy na tym, aby były jak najlepsze – świadczy to o szacunku do bliskich. Niestety mimo najlepszych chęci wiele osób wybiera wiązanki nienadające się na nagrobki, które niekoniecznie wyglądają tak, jak wyglądać powinny. Jak uniknąć błędów i wybrać odpowiednią wiązankę?

Elegancja, wytrzymałość i nieszablonowość

Cmentarze są jednym z tych miejsc, na których na ogół unika się awangardowych pomysłów i decyduje się na stonowaną elegancję. Oczywiście niektórzy decydują się na bardzo niekonwencjonalne kwiaty, lecz jest to rzadka decyzja, wymagająca dogłębnego przemyślenia. Wiązanka więc, generalnie rzecz biorąc, powinna być stonowana i w dobrym smaku, z rozważnie dobranymi dekoracjami. Wiadomo też, że stroiki na cmentarzu muszą znosić różne, często bardzo ekstremalne, warunki: wiatry, deszcze, niskie temperatury. Z tego względu sztuczne kwiaty wcale nie są złym pomysłem, nawet przeciwnie – są wskazane.

Konieczne jest też zwrócenie uwagi na wagę wieńca: musi być w miarę ciężki, aby silne podmuchy wiatru nie przesuwały go po całej płycie, co może doprowadzić nawet do jego upadku. Warto wreszcie pokusić się o odrobinę nieszablonowości: jak napisano ogromna oryginalność nie jest wskazana, natomiast dobrze zdecydować się na taki stroik, który będzie subtelnie się wyróżniał i nie będzie wyglądał jak każde inne kwiaty na cmentarzu. Przykład doskonałego wieńca, spełniającego wszystkie trzy podane warunki można znaleźć na https://decorguru.pl/stroiki-i-wiazanki/8823-stroik.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + 20 =