Jakiej farby użyć w przypadku skrajnych temperatur?

Jakiej farby użyć w przypadku skrajnych temperatur?

Typowe farby i lakiery nie są dostosowane do ekspozycji na skrajne warunki. Takimi mogą być bardzo wysokie oraz niskie temperatury, które spotykają wszelkie przedmioty i konstrukcje wystawione na działanie środowiska zewnętrznego. Dlatego też malując np. dach bądź barierkę balkonową, tudzież metalowe ogrodzenie – powinniśmy używać farb i lakierów o takich właściwościach, które sprostają powyższym wyzwaniom. Tylko takie działanie gwarantuje, że nasza praca będzie miała sens, a efekt będzie cieszył oko przez lata.

Farby żaroodporne

Za pomocą farb i lakierów tego typu, można malować urządzenia, które osiągają wysoką temperaturę. Przydadzą się więc na przykład do odnowienia kotła centralnego ogrzewania. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać je także na blaszanym dachu, gdzie w okresie najsilniejszego nasłonecznienia temperatura może wynosić grubo ponad 100 stopni Celsjusza. Farba odporna na temperaturę będzie też dobra na elementach ogrodzenia, balustradach metalowych i w tym podobnych miejscach.

Farby akrylowe

Akryl posiada właściwości, które pozwalają mu przetrwać zarówno wysoką jak i niską temperaturę. Dlatego też wszelkiego rodzaju farby i lakiery elewacyjne, czyli takie które można wykorzystać do malowania ścian zewnętrznych budynku, zazwyczaj są właśnie produktami akrylowymi. Ich aplikacja nie jest w żaden sposób utrudniona, można do tego celu wykorzystać zwykły pędzel, a także pistolet natryskowy. Akryl bardzo mocno przylega do powierzchni, co daje trwały efekt na lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + 14 =