Kanapa czy narożnik?

Kanapa czy narożnik?

Urządzając swój salon musimy wybrać odpowiednie meble. Zazwyczaj stajemy przed poważnym dylematem; wybrać wygodny narożnik czy bardziej funkcjonalną sofę. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety.

Elegancka sofa do zadań specjalnych

Sofy są zazwyczaj o wiele mniejsze niż narożniki dlatego łatwiej ustawić ją w mieszkaniu. Może stać pod ścianą jak i w centrum pokoju. Mniejsze sofy mogą stać we wnękach czy przy skośnych ścianach. Na rozkładanej sofie mogą wygodnie spać dwie dorosłe osoby. Sofa obita ciekawym materiałem może stać się punktem centralnym w naszym salonie. Możemy do niej dobrać pasujące fotele czy podnóżki.

Jeśli zależy nam na ciekawym designu w mieszkaniu warto zdecydować się na kanapę o ciekawych kształtach. Taki meble to prawdziwe dzieła sztuki. Pamiętajmy jednak, że większość z nich nie posiada funkcji spania…

A może wygodny narożnik?

Narożniki również mają sporo zalet. Zajmują co prawda sporo miejsca, ale po rozłożeniu narożnik staje się wygodnym łóżkiem. Dodatkowo narożniki wyposażone są w pojemniki na pościel, dzięki temu łatwiej jest nam utrzymać porządek w mieszkaniu. Narożnik bardzo często staje się dominującym meblem w naszym salonie. Trudno go ustawić. Dlatego przed zakupem zastanówmy się czy bardziej odpowiada nam narożnik prawo czy lewostronny. Jeżeli mamy małe mieszkanie to musimy liczyć się z tym, że zbyt duży narożnik będzie bardzo przytłaczający. Natomiast idealnie sprawdzi się w przestronnych wnętrzach, sprawi, że staną się przytulne i komfortowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 − trzy =