Kanister na wodę pitną i na paliwo – jakie modele i pojemność wybrać?

Kanister na wodę pitną i na paliwo – jakie modele i pojemność wybrać?

Wybierając się w podróż, ważne by zaopatrzyć się w niezbędne materiały, takie jak pożywienie, płyny oraz paliwo do auta – w razie niespodziewanych utrudnień. Musimy zatem zakupić odpowiednie narzędzia, a w tym przypadku kanister na wodę oraz paliwo będzie rozwiązaniem idealnym. Jakie modele oraz pojemność najlepiej jest zakupić?

Kanistry na paliwo

Kanister plastikowy charakteryzuje się tym, iż jest łatwo dostępny oraz stosunkowo tani – dostać można go na każdej stacji benzynowej. Niestety nie jest on zbyt trwały, dlatego nie zaleca się jego wyboru osobom, które tankują w ten sposób regularnie. W przypadku, gdy wyruszamy w podróż i poszukujemy produktu „na czarną godzinę”, kanister plastikowy dobrze spełni swoją funkcję.

Kanister metalowy cechuje się dużo większą trwałością, niż kanister plastikowy. Prosty, metalowy lejek umożliwia bardziej komfortowe tankowanie z kanistra do baku. Jest droższy, jednak cena nie powinna stanowić priorytetu. Wymaga się, by kanister metalowy pokryty był warstwą farby, która zabezpiecza metal przed oddziaływaniem paliwa.

Kanistry na wodę pitną

Kanister na wodę pitną ma wiele odsłon, które różnią się nie tylko wielkością, ale i kształtem oraz wydajnością. Wyróżnić możemy:

  • kanister na wodę z kranikiem,
  • baniaki składane na wodę,
  • baniaki nie posiadające kraniku,
  • kanistry prostokątne, kwadratowe, bądź w niestandardowym kształcie.

Kanistry na wodę zrobione są w większości przypadków z plastiku – umożliwia odporność na uszkodzenia mechaniczne. Z tego też powodu są lekkie.

Zarówno kanistry na wodę, jak i kanistry na paliwo mogą występować w wielu pojemnościach. Średnio zaczynają się one od 5 do nawet 35l. Bardzo popularnym wyborem jest kanister 10l, niezwykle uniwersalny. W obu przypadkach, należy również pamiętać o zaopatrywaniu się w produkty sprawdzonych producentów, ponieważ tylko takie mogą zagwarantować bezpieczeństwo użytkowania.

Z racji istnienia wielu różnych modeli i pojemności, każdy z nas znajdzie kanister dostosowany do swoich potrzeb i preferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 + 3 =