Kiedy zezłomować auto, a kiedy oddać je do skupu?

Kiedy zezłomować auto, a kiedy oddać je do skupu?

Właściciele starych lub powypadkowych samochodów osobowych często zastanawiają się, jak najlepiej się ich pozbyć. Wielu osobom zależy na tym, aby pozyskać z tego tytułu jakieś środki finansowe, które choć w nieznacznej części pomogą sfinalizować zakup nowego pojazdu. Do wyboru są tak naprawdę dwa wyjścia – albo zezłomować maszynę, ale też oddać ją do skupu aut. Jeśli interesuje nas profesjonalny i rzetelny skup samochodów Szczecin to miasto, w którym takich firm funkcjonuje co najmniej kilka.  

Wszystko zależy od stopnia uszkodzenia pojazdu 

Jeśli posiadamy stare albo powypadkowe auto, pamiętajmy o tym, że jego samodzielna rozbiórka na części, a następnie sprzedawanie ich w internecie jest procederem nielegalnym i może nas bardzo słono kosztować. Znacznie lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest legalne zezłomowanie na stacji demontażu. Na tę opcję powinni się w szczególności decydować właściciele maszyn nie nadających się już do dalszego użytku, czyli najczęściej maksymalnie wyeksploatowanych, ewentualnie uszkodzonych wskutek poważnego wypadku na drodze. Autokasacja nie pozwoli nam co prawda zbyt dużo zarobić (zazwyczaj dostaniemy od kilkuset do tysiąca złotych), ale jednocześnie mamy pewność, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem.

Alternatywnym działaniem jest oddanie samochodu do skupu, choć dotyczy to głównie egzemplarzy „na chodzie”, nie wymagających bardzo skomplikowanych napraw. Oczywiście auto powypadkowe również mieści się w tej kategorii, ale w tym przypadku nie liczmy na jego zbyt wysoką wycenę. Jeśli szukamy takiego miejsca jak skup aut Stargard jest miastem, w którym działa kilka profesjonalnych firm tego typu. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

piętnaście + osiemnaście =