Klamka, a może uchwyt – jak odpowiednio wykończyć drzwi

Klamka, a może uchwyt – jak odpowiednio wykończyć drzwi

Na funkcjonalność i dekoracyjność drzwi wpływa nie tylko ich wygląd, ale również dodatki. W tym wypadku będą to klamka i zamek. Akcesoria do drzwi mogą być naprawdę różne, a producenci oferują szeroki ich wybór. Zastanówmy się jednak, czy lepiej wybrać standardową klamkę czy uchwyt. Niewątpliwie jedno z nich jest niezbędne, by swobodnie otwierać i zamykać skrzydło. Czym różnią się obie propozycje? Którą z nich wybrać?

W zależności od potrzeb

Każdy producent drzwi wewnętrznych i wejściowych posiada w swoim asortymencie również wybór akcesoriów do ich otwierania i zamykania. Dla wielu osób najwygodniejszym rozwiązaniem wydaje się być zatem zestaw drzwi z akcesoriami, które wystarczy zamontować. Można jednak wybrać dodatki oddzielnie i zmieniać je w zależności od preferencji. Wszystko zależy od tego, jakie mamy oczekiwania względem wyglądu pomieszczenia lub jego funkcjonalności.

Standardowa klamka jest najprostszym i najbardziej oczywistym rozwiązaniem, które sprawdza się w większości mieszkań i domów. Można ją montować w skrzydłach zewnętrznych i wewnętrznych, a różnorodność wersji i kolorów pozwala wybrać dokładnie taki model, jaki spełnia nasze potrzeby. Do czego jednak służy uchwyt wpuszczany? Znajduje przede wszystkim zastosowanie w drzwiach przesuwnych, dzięki czemu utrzymuje ich minimalistyczny design i pozwala na ciche oraz sprawne użytkowanie. Podobnie jak inne rodzaje uchwytów dostępne są w sklepach (internetowych lub stacjonarnych) w wielu kolorach, fasonach czy kształtach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 3 =