Klasyka i nowoczesność w mieszkaniu – czy da się to połączyć?

Klasyka i nowoczesność w mieszkaniu – czy da się to połączyć?

Klasyka i nowoczesność wydają się na pozór nie do połączenia. Przecież dzieli je tak dużo! Nic bardziej mylnego. Wnętrze urządzone w stonowanym stylu klasycznym, można wspaniale ożywić za pomocą wyrazistych dodatków nowoczesnych i w ten sposób uzyskać oryginalną jakość. Co więcej, wiele sklepów wnętrzarskich wychodzi naprzeciw oczekiwaniom ludzi i zamiast samodzielnego łączenia stylów, proponują gotowe rozwiązania, które zawierają gotowe dodatki w obu stylach. To zarówno fotele tapicerowane do salonu, jak i dekoracje.

Moje wspaniałe mieszkanie

Jak już wcześniej wspomniano, klasyka to przede wszystkim minimalizm, stonowane barwy oraz użyteczność, z kolei nowoczesność stawia na konkretne rozwiązania, które przykuwają uwagę. Wspaniale można to jednak ze sobą połączyć bez obaw o kicz. Jeśli zdecydujemy się na białe ściany, to pomieszczenie doskonale przełamie kanapa w wyrazistym kolorze. To właśnie jeden z pomysłów, w jaki sposób połączyć ze sobą te dwa style. Przydatna w tym wypadku będzie Suedine tkanina obiciowa.

Jeśli z jakichś powodów chcemy również kanapę zatrzymać w klasycznym stylu, to takim wyrazistym dodatkiem mogą być kolorowe poduszki lub wzorzyste printy na nich. W klasyczne wnętrze można także tchnąć ducha nowoczesności poprzez dodatki. Świetnie oddają ten styl lampy stworzone z metalu lub stali. Takie surowe oświetlenie przełamie tradycyjne wnętrze. Z kolei w odwrotną stronę, nowoczesny wystrój można ozdobić klasyczną wstawką w postaci lustra, którego rama wykonana jest z prawdziwego drewna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 − trzy =