Kraje, z których często sprowadza się auta do Polski

Kraje, z których często sprowadza się auta do Polski

Rynek europejski

Pojazdy sprowadzane z zagranicy od lat są chętnie kupowane przez Polaków. Brak rodzimej motoryzacji oraz niskie zarobki powodują, że wiele osób sięga po takie auta. Jeśli chodzi o rynek europejski, najwięcej pojazdów, bo blisko 40 procent trafia do Polski z Niemiec. Jest to naturalne i zrozumiałe. Niemcy są najbliższym sąsiadem Polski, a po tamtejszych drogach porusza się wiele samochodów. Istotne znaczenie ma również zamożność tamtejszej ludności.

Przeciętnego Niemca stać na to, żeby co kilka lat kupować nowe auto prosto z salonu. Oznacza to, że na rynek wtórny trafia wiele samochodów w dobrym stanie, które mogą być z powodzeniem dalej użytkowane. Do Polski często trafiają także auta powypadkowe, które w Niemczech można kupić za niewielkie pieniądze. Po naprawieniu takiego auta w rodzimym warsztacie można je sprzedać z zyskiem.

Osoby zajmujące się importem samochodów sprowadzają również samochody z Francji. Rynek francuski przypomina ten niemiecki, najważniejsza różnica dotyczy odległości, jaką trzeba pokonać, aby przywieźć pojazd. Problemem często jest także bariera językowa. Do Polski trafiają także auta z Belgii, Holandii oraz Włoch. Dużą popularnością cieszy się import z Wielkiej Brytanii, ponieważ auta na Wyspach Brytyjskich są stosunkowo tanie.

Kierunek amerykański

W ostatnim czasie Polacy coraz chętniej sprowadzają powypadkowe auta z USA. Amerykanie to bogaty naród dlatego, zamiast remontować uszkodzone samochody wystawiają je na sprzedaż, po czym wybierają się do salonu po nowe modele. Dlatego też na aukcjach internetowych ceny powypadkowych pojazdów ze Stanów Zjednoczonych są bardzo niskie. Na tyle niskie, że nawet po doliczeniu znacznych kosztów transportu, podatków oraz innych opłat, import takich aut może być nadal opłacalny.

Oczywiście, żeby na takim handlu zarabiać, trzeba dysponować odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Pozwala to uniknąć błędów i narażać się na dodatkowe koszty. Osoba, która pragnie kupić amerykański pojazd dla siebie, powinna skorzystać z usług specjalistycznych firm oferujących tego rodzaju usługi. Firma sprowadzająca samochody z USA uczestniczy w licytacji, a po jej wygraniu pomaga zorganizować transport auta do kraju.

Jeśli auto ma uszkodzenia, na życzenie klienta mogą one zostać naprawione w profesjonalnym warsztacie. Rola kupującego polega wyłącznie na wskazaniu modelu, który ma zostać zakupiony. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, które pozwala wielu osobom w łatwy sposób spełnić marzenie o posiadaniu amerykańskiego pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiemnaście − dwanaście =