Kuchnia gustowna to kuchnia funkcjonalna

Kuchnia gustowna to kuchnia funkcjonalna

Dobrze zaprojektowana i przemyślana kuchnia to marzenie każdego, kto spędza w niej więcej czasu. Nawet najpiękniejsze i najbardziej gustowne wnętrze nie sprawi, że będziemy w nim przebywać z przyjemnością, jeśli nie będzie ono funkcjonalne. Dlatego też kuchnia jest drugim po łazience pomieszczeniem, którego projekt zwykle oddaje się w ręce fachowca.

Trójkąt roboczy

Podczas projektowania kuchni architekci zawsze mówią o trójkącie roboczym. Oznacza to usytuowanie kuchenki, lodówki i zlewozmywaka na trzech wierzchołkach trójkąta. Zdecydowanie ułatwia to komunikację między urządzeniami i pozwala na wydzielenie fragmentu wolnego blatu przy każdym z tych sprzętów. Trójkąt roboczy to taka podstawowa wytyczna, na której opiera się cały projekt. Oprócz niej istnieją liczne udogodnienia sprawiające, że korzystanie z kuchni jest w pełni komfortowe.

Udogodnienia

Najważniejszym udogodnieniem w kuchni jest właściwe oświetlenie blatów roboczych. Bardzo często w projekcie pojawia się problem błędnie zlokalizowanych źródeł światła, które niedostatecznie doświetlają blaty lub powodują rzucanie cieni przez człowieka dokładnie na przestrzeń roboczą. Aby rozwiązać ten problem, można wykorzystać oświetlenie szafek kuchennych za pomocą listwy LED. Dzięki zlokalizowaniu takiej listwy pod szafkami wiszącymi, blat będzie dobrze oświetlony na całej głębokości i nie powstaną żadne cienie.

Kolejnym udogodnieniem jest zamontowanie dodatkowego podświetlenia wnętrz szafek i szuflad, dzięki któremu szukanie przedmiotów zajmie mniej czasu. Przy okazji warto też podejść do problemu oświetlenia całościowo i zadbać o odpowiednią iluminację także w ogrodzie i na podjeździe.

Pomóc w tym mogą różnego rodzaju strony internetowe, specjalizujące się w rozwiązaniach nieszablonowych, ale jakże funkcjonalnych: https://www.tomix.pl/c/pl/13_145/5/1/0/long/lampy+najazdowe+i+dogruntowe.html.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + 8 =