Meble sklepowe nowe kontra używane.

Meble sklepowe nowe kontra używane.

Jeśli otwierasz nowy sklep, z pewnością zastanawiasz się nad wieloma kwestiami, które musisz dopiąć na ostatni guzik przed szybko nadchodzącym otwarciem. Natura spraw do załatwienia zależy oczywiście od rodzaju działalności jaki pełnisz. Bez względu jednak na to, niemal w każdym sklepie konieczne są akcesoria takie jak meble sklepowe. W związku z tym każdy przedsiębiorca, który otwiera nowy punkt świadczenia swoich usług, zadaje sobie pytanie: Czy lepiej kupić używane meble sklepowe, czy może zainwestować w nowe? Niestety, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Swoją decyzję warto jednak uzależnić od kilku czynników.

Po pierwsze, jeśli posiadasz sieć sklepów lub punktów, warto zadbać o swoje stoiska handlowe, tak, aby wszystkie meble oraz pozostałe akcesoria wystroju pasowały do jednego kanonu i stylu. Podniesie to rzecz jasna świadomość klientów na temat zakresu Twojej działalności, ale przede wszystkim spowoduje, że będą oni traktowali Cię jak profesjonalistę. Oczywiście nie warto ‚oceniać książki po okładce, ale niestety – w przypadku walki z konkurencją trzeba imać się także chwytów wizualnych mających na celu przyciągnięcie klienta.

Po drugie, zależy jaki typ działalności chcesz pełnić oraz na jakim jesteś etapie. Jeśli na przykład chcesz otworzyć swój pierwszy sklep i będzie to – przykładowo – elegancki sklep z biżuterią, to wypada zainwestować w meble sklepowe, które nie będą posiadały śladów użytkowania. Jeśli natomiast przenosisz jedynie swój sklep lub powiększasz zakres jego działania, rzeczą normalną będzie zastosowanie mebli używanych.
Poza tym, istnieją dziedziny handlu oraz świadczenia usług, które wymagają czystości i sterylności. Nawet jeśli wyczyścisz i odkazisz używane meble sklepowe, klientów mogą odstraszyć ewentualne ślady ich użytkowania. Weź pod uwagę stopień zużycia danych mebli sklepowych. Dobrze wiemy, że czasami przedmioty używane potrafią wyglądać niemal jak nowe.

Zakup używanych mebli sklepowych jest świetnym sposobem na oszczędność. Niektóre elementy, takie jak na przykład lady, można kupić od drugiego właściciela w cenie nawet dwa razy niższej niż cena nowego produktu (sprawdź w Internecie, dla porównania: meble sklepowe ceny) . Warto zatem poważnie zastanowić się nad tego rodzaju rozwiązaniem. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jedenaście − osiem =