Monitor – czy to dobry pomysł na prezent dla pasjonata gier?

Monitor – czy to dobry pomysł na prezent dla pasjonata gier?

Wybór właściwego prezentu nigdy nie jest łatwym zadaniem. Sporym ułatwieniem są określone zainteresowania i pasje osoby, którą chcemy obdarować. W przypadku miłośnika gier doskonale sprawdzą się gadżety, akcesoria oraz sprzęt komputerowy. Czy monitor będzie dobrym wyborem? Na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu? Tego dowiesz się, czytając nasz artykuł.

Jak wybrać monitor dla pasjonata gier?

Mimo iż, niektórym wydaje się zbędnym zakupem, monitor gamingowy jest niezwykle potrzebny. Sprzęt przeznaczony dla graczy może poprawić nie tylko komfort gry, lecz przede wszystkim zapewnić jak najlepsze warunki. Dzięki obecności technologii chroniących wzrok, takich jak redukcja światła niebieskiego, możemy zadbać o zdrowie naszego dziecka. Jest to niezwykle ważne, szczególnie wtedy, kiedy Twoja pociecha spędza długie godziny na graniu w ulubione gry. Ponadto, monitory gamingowe posiadają szeroki zakres regulacji, przez co możesz go dokładnie dopasować do indywidualnych potrzeb.

Podczas wyboru odpowiedniego monitora, dobrze jest zwrócić szczególną uwagę na kilka kwestii. Jedną z nich jest częstotliwość odświeżania monitora. Parametr ten mówi nam, ile klatek jest wyświetlanych na ekranie podczas jednej sekundy. Im klatek jest więcej, tym przejścia są płynniejsze. Ma to szczególne znaczenie wtedy, kiedy gramy w gry o dynamicznej akcji. Dobrym wyborem będzie monitor 144hz, który z pewnością sprawdzi się dla każdego młodego gracza. Typowe monitory, przeznaczone do codziennego użytku posiadają częstotliwość na poziomie 60-75 hz, co stanowi niemałą różnicę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − pięć =