Na co zwracać uwagę podczas treningu?

Na co zwracać uwagę podczas treningu?

Chcesz skutecznie schudnąć, ale obawiasz się przy tym zmęczenia, braku sił lub efektu jojo? A może już ćwiczysz i jesteś na diecie, ale nie widzisz oczekiwanego efektu? Przeczytaj ten krótki tekst, aby znaleźć receptę na Twój problem.

O czym powinniśmy pamiętać podczas redukcji masy?

Aby pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej potrzebny jest deficyt kaloryczny. Deficyt taki można uzyskać ograniczając podaż kalorii albo poprzez regularnie wykonywany trening fizyczny. Najlepiej jednak, kiedy ćwiczenia towarzyszą diecie. Warto jest wykonywać ćwiczenia areobowe, podczas których do mięśni dopływa duża ilość tlenu, co przyspiesza metabolizm i zwiększa przemianę materii. Redukcja masy powinna być też wzbogacona o trening siłowy, aby utrzymać masę mięśniową i zadbać o jędrność ciała. 

Dieta przy redukcji powinna być szczególnie dobrze zbilansowana, aby nie dopuścić do powstania niedoborów pierwiastków i mikroelementów w naszym organizmie. Deficyt kaloryczny powinniśmy osiągać zmniejszając podaż węglowodanów  oraz tłuszczy. Ważna jest również zwiększona podaż białka- stanowi ono bowiem nie tylko materiał budulcowy dla mięśni, ale również nadaje uczucie sytości.

Aby nie pogubić się w tym wszystkim, warto jest sięgnąć po specjalne narzędzie ułatwiające odchudzanie. Jednym z nich jest kalkulator kalorii po treningu. Pomoże on określić cele treningowe takie jak idealna waga, wskaźnik masy ciała, czy rozłożenie tkanki tłuszczowej, ale również pomoże określić ilość spalonych kalorii podczas treningu. Z jego pomocą ułożymy także prawidłowo zbilansowaną dietę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 − sześć =