Na co zwrócić uwagę przy długotrwałym korzystaniu z klimatyzacji samochodowej?

Na co zwrócić uwagę przy długotrwałym korzystaniu z klimatyzacji samochodowej?

Nadchodzący okres wiosenny i letni z pewnością przyniesie wysokie temperatury, podczas których klimatyzacja samochodowa będzie wybawieniem dla kierowców. Jeśli użytkujemy nasz system od dawna, a auto ma już swoje lata, może się okazać że trapią go pewne typowe przypadłości. Sprawdzamy na co zwrócić uwagę, co może się zepsuć i ewentualnie w jaki sposób można sobie poradzić z naprawą. Dzięki temu znacznie zwiększymy szanse na to, że nasza klimatyzacja będzie pracować poprawnie przez cały okres letni i nie tylko.

Długie przestoje

Jeżeli w zimie nie uruchamialiśmy w ogóle systemu chłodzenia wnętrza, teraz może nas spotkać niemiła niespodzianka. Zdarza się bowiem, że przez ten okres czynnik ulotni się różnymi nieszczelnościami. W skrajnych przypadkach można spotkać się z wewnętrznym zablokowaniem kompresora. Na szczęście dzięki odpowiednim narzędziom do naprawy klimatyzacji samochodowej można sobie poradzić z o wiele trudniejszymi sytuacjami. Pamiętajmy tylko, by oddać auto do dobrego warsztatu, który posiada wszystko co niezbędne pod ręką.

Ucieczka czynnika

Gdy zauważamy, że z czasem czynnik chłodniczy ucieka z układu, można wykorzystać uszczelniacz by sobie z tym poradzić. Jeżeli wyciek jest w miejscu widocznym, np. na zakuciu węża gumowego ze stalową rurką, naprawa nie będzie problemem. Wystarczy użyć jednego ze specyfików, które dostępne są poniżej: https://climapartner.pl/10537-Uszczelniacze. Przywrócenie klimatyzacji do działania wymaga już tylko uzupełnienia poziomu czynnika. Jest to o wiele tańsza metoda, niż otwieranie układu i wymiana całego systemu rur i węży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 − trzy =