Na co zwrócić uwagę przy tworzeniu ogrodzenia?

Na co zwrócić uwagę przy tworzeniu ogrodzenia?

Gdy kupiliśmy działkę pod budowę domu, dobrze już na początku postawić ogrodzenie. W tym celu potrzebne będzie nam skompletowanie określonych materiałów, dzięki którym płot będzie służył przez długie lata. Podpowiadamy jak wykonać solidną podstawę, a następnie zamontować na przykład siatkę bądź inny rodzaj przegrody.

Mocny fundament

Wszystkie prace zawsze muszą zacząć się od budowy solidnego fundamentu. W tym celu należy wykonać murek betonowy, który będzie częściowo zatopiony w ziemi. Na wystającym fragmencie umieścimy później słupy lub kolumny, do których zamocujemy właściwe ogrodzenie. Tutaj nie warto oszczędzać, ponieważ bez mocnej podstawy konstrukcja nie przetrwa pierwszego mocniejszego wiatru. Dzięki macie zbrojonej w cenie nie powiększającej zbytnio kwoty całej inwestycji, uzyskamy dużo mocniejsze związanie betonu w fundamencie. Warto zainwestować więcej środków, ponieważ dzięki temu konstrukcja wytrzyma całe dziesięciolecia.

Montaż ogrodzenia

Gdy mamy już gotową podstawę, możemy rozpocząć montaż samej siatki, przegrody drewnianej, bądź innego typu. Na początku konieczne będzie umieszczenie w betonie słupków lub wymurowanie kolumn. Kolejny krok to rozwinięcie pomiędzy nimi drutu, na którym oprze się właściwa przegroda. Korzystając z drutu ocynkowanego w cenie zaledwie o kilka złotych za metr bieżący droższej od zwykłego, zyskujemy pewność że ogrodzenia nie osłabi korozja. Tradycyjny drut zacznie bowiem szybko rdzewieć, jeśli tylko ochronna warstwa lakieru zostanie gdzieś zdrapana lub uszkodzona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − dziewięć =